Ланцети для глюкометрів

Показано з 1 по 20 з 20 (всього 1 сторінок)

Ланцети для глюкометрів

Ланцети - це спеціальні медичні пристосування, зроблені для збору крові з метою її подальшого аналізу. Раніше вони використовувалися дуже в широкопрофільному форматі. Медичні співробітники за допомогою ланцет не тільки робили проколи для збору крові, але і для збору інших рідин, ними робили невеликі надрізи, використовували як допоміжний інструмент в хірургії. Зараз їх замінили на більш сучасні інструменти, тому єдине їх застосування – це збір крові. Найбільш широко їх використовують люди з цукровим діабетом для аналізу вмісту глюкози в крові.

Найчастіше їх представляють у вигляді невеликої голочки, але на сьогоднішній день завдяки безлічі модифікацій їх зовнішній вигляд змінився і вони придбали різні форми.

Види ланцет

Як було сказано вище, ланцети найчастіше використовують з метою збору крові для подальшого її аналізу за допомогою глюкометра. Найчастіше це роблять люди з цукровим діабетом, але цю процедуру може робити будь – яка людина, незалежно від мети-лікувальної або профілактичної.

Тому більшою мірою, мова на цій сторінці піде саме про ланцети використовуваних в комбінації з глюкометром і тест-смужками, хоча вони не багатьом відрізняються від стандартних ланцет.

Універсальні ланцети

Цей вид ланцет зовні виглядають як пластиковий прямокутник з круглим наконечником. Це оболонка самої голки, яка зроблена з метою дотримання герметичності для досягнення максимальної санітарної стерильності.

Перед використанням цих ланцет, кришечку знімають, оголюючи голку. Користуватися ними досить просто, хоча для деяких людей може і важко, в силу того, що робити прокол потрібно самостійно, а це досить незвична процедура.

Їх зазвичай продають у великих упаковках по 200 штук. Але є і коробки з меншою кількістю. Вони продаються відразу в таких обсягах, тому що вони не мають певних термінів придатності і вони не прив'язані до якогось типу забору крові в домашніх умовах, апарату для вимірювання цукру в крові або тест-смужках. А люди купують їх, в більшості випадків, будуть їх використовувати часто, протягом тривалого періоду.

Автоматичні ланцети

Це модифікація універсальних ланцет, яка дозволяє робити прокол автоматично. Виглядають вони як ковпачок зі стрижнем. На протилежному боці (від голки) знаходиться кнопка (помпа), яку потрібно натискати.

Використовувати їх досить просто. Перед початком іноді потрібно зняти ковпачок, але в деяких моделях його немає, тому що голка знаходиться всередині самої оболонки. Потім треба піднести ланцет стороною з голкою впритул до місця проколу і натиснути на помпу – голка автоматично вискочить і зробить прокол. Найчастіше їх можна використовувати тільки 1 раз – голки в них після першого використання або знищуються або повторне використання неможливо в силу захисної конструкції самого ланцета.

Плюсом цих ланцет є швидкість проколювання, безболісність (завдяки маленькій і неймовірно гострій голці) і результативність – прокол вийде з першого разу. Єдиним мінусом автоматичних ланцет можна вважати те, що їх використання не завжди раціонально, тому що вони роблять дуже маленький прокол з якого можна зібрати дуже мало крові.

Для глюкометрів старого покоління (фотометричних) зібраної крові з такої ранки може бути недостатньо для проведення аналізу.

Також, людям з дуже грубою і товстою шкірою не рекомендується використовувати маленькі автоматичні ланцети, тому що вони, швидше за все, не зможуть проткнути таку шкіру.

Дитячі ланцети

Їх можна вважати підвидом автоматичних ланцет. Вони мають зовсім маленьку голку з мінімальним діаметром. У дітей шкіра тонка і такої голки буде достатньо для того, щоб зібрати необхідну кількість крові для аналізу.

Зроблені вони таким чином, щоб дитина практично не відчував ні дискомфорту, ні болю і у нього не вироблялася боязнь до цих процедур, особливо коли є необхідність робити їх досить часто.

Правила використання ланцет

Принципи використання ланцет грунтуються на базовій гігієні, стерильності і забезпечення безпеки для здоров'я себе і оточуючих. Вони трохи банальні, але дотримання їх гарантує відсутність можливих побічних ефектів. Серед них можна виділити такі:

 • Бажано використовувати ланцети 1 раз;
 • При повторному застосуванні їх повинен використовувати одна і та сама людина;
 • При доволі частій їх експлуатації, потрібно намагатися не проколювати одне і те ж місце;
 • Зберігати їх потрібно в недоступних місцях для вологи, сонячних променів;
 • Їх потрібно добре і правильно утилізувати;
 • Розкривати упаковку і сам ланцет потрібно тільки перед використанням.

Що ще потрібно знати про ланцети

Товщина голки

Відчуття при використанні ланцет залежать від того наскільки гостра голка, місця проколу, товщини шкіри і діаметра голки. Діаметр голки не грає особливо ключової ролі у виконанні основної функції самих ланцет, але він здатний значно полегшити їх використання. Чим менше діаметр, тим менше больових відчуттів, тим менше рана і тим швидше вона заживає. Але при цьому варто враховувати особливості глюкометра і свого організму (товщини шкіри).

Для позначення діаметра голки в ланцеті використовують букву англійського алфавіт "G". Якщо ви вже стикалися з ланцетами, то могли звернути увагу на наявність цього атрибута на упаковці або в назві.

Чим вище показник G, тим тонше голка ланцета. Універсальні ланцети найчастіше мають розміри від 28 до 30 G. Але зараз вони також виробляються і в більш тонких варіантах, наприклад 36 G.

Як підібрати ланцети

Підбирати ланцети потрібно спираючись на 3 основні чинники, якщо ми виключимо ціну, як об'єктивну складову вибору. Ці три фактори - шкіра; вік того, хто буде використовувати ланцети і обсяги необхідної крові.

 1. Шкіра, як фактор, зумовлюється її товщиною. Чим менше голка - її діаметр, тим складніше буде зробити прокол. З дуже грубою шкірою, зробити прокол тонкою голкою буде практично неможливо, і навпаки для дуже чутливої шкіри підійдуть тонкі ланцети.
 2. Вік визначає тип і гостроту використовуваних ланцет. Звичайно завжди краще використовувати максимально гострий інструмент, але часом це невигідно, в силу того, що максимально гострими вважаються автоматичні ланцети, а вони коштують набагато дорожче. Тут можна орієнтуватися так: для дітей краще підбирати максимально маленькі і гострі ланцети – автоматичні або дитячі. Для людей по старше, можна використовувати будь-які ланцети, в тому числі і універсальні. Для літніх людей краще використовувати ланцети гостріше - наприклад автоматичні. І звичайно, потрібно враховувати індивідуальні характеристики користувача і його організму.
 3. Обсяг крові необхідний для правильного аналізу визначається типом глюкометра. Їх два основних види - електрохімічний і фотометричний. Електрохімічний глюкометр вимагає меншого об'єму крові. Якщо у Вас такий тип глюкометра, то цей фактор для Вас не має значення. Для фотометричних глюкометрів потрібно значно більший обсяг крові, для виведення правильних і коректних результатів. Якщо ви будете використовувати дуже тонку голку для фотометричного глюкометра, то Вам доведеться видавлювати Додаткові крапельки крові, інакше результати глюкометра можуть бути неправильними.

Ціни на ланцети

Ціни на ланцети варіюються в залежності від таких факторів:

 1. Кількість ланцет в упаковці. Тут все просто - чим їх більше, тим ціна вище. Потрібно розуміти, що якщо ви будете використовувати їх часто, то краще відразу купувати велику упаковку, так набагато вигідніше.
 2. Виробник. Від цього залежить з якої країни ланцети, відповідно націнка податків на них. Також важливим фактором тут є упаковка, яку використовує виробник, а точніше її надійність і матеріали з яких зроблені ланцети. Від матеріалів залежить їх довговічність.
 3. Модифікація. Автоматичні і дитячі ланцети завжди будуть коштувати дорожче, ніж універсальні. Крім цього, сюди ще враховуються способи досягнення стерильності й збереження, запаковані ланцети разом або по-окремо.
 4. Якість. Під якістю ланцет мають на увазі їх гостроту. Вона досягається не тільки тонкістю голки, але і матеріалами і заточуванням. Виробники, розуміючи, що швидше за все люди будуть використовувати універсальні ланцети по кілька разів, намагаються домогтися того, щоб голки максимально не затуплялись при використанні. Але не всі з них настільки сумлінні, звідси і різниця в ціні.

Скільки разів можна використовувати ланцет

В першу чергу це залежить від виду ланцет. Автоматичні і дитячі Ви зможете використовувати тільки 1 раз, більше фізичні не вийде через спеціальної конструкції. Універсальні можна використовувати кілька разів, але питання залишається відкритим-скільки разів це можна робити? Конкретної відповіді на це питання немає. Можна 2 рази, можна 3, а можна і більше. Це залежить від декількох факторів, про які ми розповімо трохи нижче.

Але перш, хочеться сказати, що ланцети найкраще використовувати тільки один раз для одного проколу, незалежно від їх виду. Це дуже важливо, тому що багаторазове використання одного ланцету може вплинути на стан здоров'я. Хоча в Інтернеті і існує безліч сторінок, які пояснюють чому ця потреба носить скоріше характер рекомендації, все ж правильне використання за принципом 1 ланцет на 1 раз з імовірністю в 100% позбавляє від можливих негативних наслідків такої економії коштів.

Але для тих, хто все ж буде використовувати ланцет по кілька разів, ми розповімо про декілька факторів, які визначать кількість використань і пояснять, чому краще використовувати ланцет лише один раз. Йтиметься звичайно про індивідуальне використання. Одним і тим же ланцетом ні в якому разі не можна користуватися кільком людям. 

 1. Стерильність. Збереження ланцета полягає не тільки в збереженні його працездатності, але і в утриманні його в належних умовах. Якщо після розтину, ви не знаєте, як правильно його зберігати або у Вас немає такої можливості, краще його утилізувати, не використовуючи повторно. Це збереже вам набагато більше здоров'я, ніж така економія грошей. На голку можуть потрапляти не тільки пил, бруд або інші нечистоти, а й інфекції. Тому при відсутності можливості належного зберігання нестерильних голки, від них краще позбутися.

 2. Біль. Після кожного використання, ланцет затупляется. У зв'язку з цим доводиться докладати більше зусиль для проколювання шкіри, крім того рани стають неакуратними і з часом рваними. Процедуру стає робити все болючіше і болючіше з кожним разом. Чим ланцет новіше - тим він гостріше і тим менше відчуттів при його використанні. Але крім больових відчуттів, тут також присутній і фактор здоров'я. Часте використання затуплених голок ланцета може привести до появи припухлостей, отечностей і запалень. А вони в свою чергу можуть перерости в більш серйозні проблеми.

 3. Очищення голки. Після використання голки на ній залишається величезна кількість мертвих клітин – шкіри, крові, стінок судин і т.д. очищення таких біологічних відходів дуже важлива, тому що наш організм не сприймає появи в ньому мертвих сторонніх тіл, і запускає процес очищення, який впливає на загальне самопочуття. Крім того, вони можуть почати процес зараження, який може перерости в більш серйозні наслідки. Якщо ви не знаєте, як правильно очищати голку ланцета після використання, краще робити їм прокол тільки 1 раз.

І найголовніше, використання ланцет завжди залишається на ваш розсуд. Ви звичайно можете використовувати його по кілька разів, але головне завжди пам'ятати, що на кону стоїть Ваше здоров'я, яке набагато дорожче, ніж будь-яка економія.

Ланцетні пристрої

Ланцетне пристрій - це спеціально пристосування, яке створено для універсальних ланцет. Воно, по суті, перетворює універсальні ланцети в автоматичні. Воно має вигляд ручки, тому його ще часто називають ручкою для проколювання.

Використовувати його легко. Для початку знімається ковпачок, потім в спеціально отвір вставляється ланцет, а потім процедура така ж, як і з автоматичними ланцетами – піднести до потрібного місця впритул і натиснути на кнопку, а далі апарат все зробить сам.

Цей пристрій дуже корисно. Воно спрощує процес забору крові для аналізу, а використовувати його дуже просто і зручно. Ланцетна ручка особливо корисна, коли в справу вступає психологічний фактор, і самому робити прокол за допомогою ланцета страшнувато або неприємно.

Переваги ланцетного пристрою очевидні:

 1. Воно робить все швидко і чітко. А це означає, що прокол вийде максимально акуратним, без зайвих пошкоджень;
 2. За допомогою нього можна налаштувати глибину проколу. Практично у всіх ланцетних пристроях є 4 рівня, для різної грубості шкіри. За допомогою нього, можна спокійно і безболісно проткнути навіть саму грубу шкіру;
 3. Його легко направляти і ним легко керувати. З самими ланцетами це іноді буває важкувато, але за допомогою ланцетного пристрою дуже легко прицілиться в потрібну область. Це важливо, коли потрібно часто робити забір крові і уникати попадання голки в одне і те ж місце;
 4. Наявність додаткових модифікацій, робить ланцетне пристрій ще більш зручним. Серед них є дозволяють знищити голку, стерилізувати її, заряджати відразу кілька ланцет за допомогою барабана, визначати гостроту голки і т. д.

Найважливішим при використанні ланцетного пристрою є правильна його очищення і стерилізація, а також правило користування, яке свідчить, що одним ланцетним пристроєм може користуватися тільки одна людина.

Де купити ланцети для глюкоетрів і ланцетні пристрої

Придбати ланцети всіх видів можна як і в аптеках і роздрібних точках, так і в Інтернеті. Різниці між товаром не буде ніякої, крім ціни. В інтернеті їх завжди можна знайти за більш дешевою вартістю. Крім того через Інтернет завжди купувати простіше.

Для того щоб купити ланцети або ланцетні пристрої в нашому інтернет-магазині, досить оформити замовлення або зателефонувати за телефоном 097-870-66-16. Також ви можете телефонувати за цим телефоном для уточнення деталей Вашого замовлення або отримання консультації з будь-яких питань, що Вас цікавлять.

Зі свого боку ми пропонуємо тільки оригінальні і якісні ланцети за вигідною ціною. А також послуги безкоштовної доставки по Києву і відправки по всіх регіонах України.