Тест смужки для глюкометрів

Показано з 1 по 24 з 34 (всього 2 сторінок)

Тест смужки для глюкометра

Смужки для глюкометра - це незамінна деталь для вимірювання рівня цукру в крові. Вони вважаються витратним матеріалом, хоча мають особливу важливість і свої особливості, які багато людей ставлять на перше місце в порівнянні з самим апаратом для вимірювання цукру.

Тест смужок для глюкометра існує величезна кількість. Вони поділяються за різними критеріями. Кожна людина виносить для себе більш важливі і по ним підбирає відповідні тест-смужки. Багато людей навіть в першу чергу вибирають саме тест-смужки, а потім до них вже купують відповідний глюкометр.

Питання вибору і покупки тест-смужок для вимірювання цукру досить актуальне. Багато хто вважає, що це питання може стосуватися тільки людей з цукровим діабетом. Частково так і є. Але, з урахуванням того, наскільки серйозно на сьогоднішній день поширений ця недуга, кількість людей яким необхідно знати про такі речі досить велике.

Крім того, це буде корисно знати і людям знаходяться в зоні ризику – людям із зайвою вагою, схильним до діабету з генетичних причин, з великою кількістю шкідливих звичок і т. д.

В рівній мірі, не зайвим буде розуміти проблематику і іншим людям, яким може бути корисно вимірювання цукру в крові з профілактичних та інших, не пов'язаних з діабетом, медичних міркувань.

Виходить, що питання вибору тест-смужок досить актуальне і може бути корисний в будь-який момент. Він спирається на різні критерії, які ми покажемо і роз'яснимо далі.

Чому так важливі тестові смужки для глюкометра

Значення тестових пластин у недосвідчених користувачів глюкометра, може бути сильно применшено.

Вони впливають на точність вимірювання, від їх вартості залежать постійні витрати, зручність використання глюкометром, кількість заміряються величин і способи проведених вимірювань.

Найважливішою деталлю, що пояснює практично всі вищесказані критерії, можна вважати те, що тест смужки підходять лише для 1 певного глюкометра. Кожен виробник глюкометрів, створює тест-смужки, які підходять виключно для його апаратів.

Іншими словами, тест-смужки не універсальні. Існують моделі глюкометрів до яких підходять 2 або 3 види тест-смужок, але всі вони від 1 виробника, так і у зв'язку з оновленням модельного ряду апаратів – у той час як багато людей користуються вже старими глюкометрами, виходять нові моделі, а старі тест смужки поступово знімають з виробництва, роблячи тест-смужки для нових глюкометрів, з можливістю використання їх і на старих моделях.

Виходить, що купуючи глюкометр ви стаєте прив'язаними до одного виробника, поки не захочете змінити сам апарат. Ви будете змушені купувати конкретні тест-смужки постійно. Якщо використовувати тест-смужки не підходять для моделі глюкометра - Ви отримаєте невірні результати вимірювань і процедура буде марною.

Звідси випливає один з критеріїв вибору – ціна на тест смужки для глюкометра.

Припустимо ви взяли і розглядаєте 2 глюкометра – перший за 50 у.е, інший за 100 у.е. Тест смужки до першого стоять 10 у.е., А до другого 8 у.е. здавалося б невелика різниця в ціні самих смужок, можна взяти апарат і дешевше, але тут варто враховувати, як часто ви будете вимірювати цукор.

Деякі глюкометри здатні прослужити дуже довго, з урахуванням їх довічної гарантії в більшості випадків. В середньому, припустимо, ви будете вимірювати цукор 1 раз в день. Упаковка - 50 тест-смужок. За рік, ви заощадите близько 15 у.О. але, більшості людей необхідно вимірювати цукор до 4 разів на день. В такому випадку за рік ви заощадите близько 60 у. О.у таких випадках буде вигідніше взяти глюкометр за 100 у. о., в подальшому заощадивши на покупці тест-смужок. Але якщо ви вимірюєте цукор не так часто – менше 1 разу на день, то в такому випадку краще взяти глюкометр за 50 у.О.

Таким чином ціна тест-смужок може визначити вибір і виробника і апарату для вимірювання цукру.

Як працюють тест-смужки для глюкометра

Тест-смужки взаємодіють з кров'ю, яка надходить на спеціальні зони знаходяться на пластинах. Результатом такої взаємодії є реакція, яка відбувається після. Вид реакції залежить від того, яка система аналізу стоїть в глюкометрі і від того, що є діючим хімічним елементом тест-смужки.

Види тест-смужок для глюкометра

Існує два види тест-смужок: для фотометричних і електрохімічних глюкометрів.

Тест-смужки для фотометричних глюкометрів при взаємодії з кров'ю, змінюють свій колір. Потім, глюкометр на основі оптичної системи зчитує отримані дані і виводить результат вимірювань на екран. На тубусі з тест-смужками для фотометрики, зазвичай присутній колірна шкала, по якій можна без глюкометра визначити рівень глюкози. Найголовніший недолік такого методу - велика ймовірність похибки на 20% або більше.

Тест-смужки для електрохімічних глюкометрів працюють за принципом передачі заряду. Результати вимірювань такими тест-смужками і глюкометрами дуже точні. Тест-смужки на основі електрохімічної реакції можуть по-різному взаємодіяти з кров'ю, в залежності від застосовуваної технології. Вони можуть:

 1. Збирати кількість електронних зарядів, яке пропорційно кількості глюкози і передавати їх на глюкометр, який зчитує дані;
 2. Вбирати кров і формувати імпульс, сила якого формується на основі кількості глюкози. Подальша процедура така ж як і в першому варіанті.

По суті, другий вид (електрохімічний) більш сучасний. Перевага першого, лише в тому, що за допомогою таких тест-смужок, можна з'ясувати приблизний рівень цукру без глюкометра, за кольором, з високою ймовірністю похибки.

І якщо стоїть вибір між цими двома видами, краще безумовно брати тест-смужки для електрохімічного глюкометра, а потім і сам апарат.

Кодування тест-смужок

Унікальність використання тест-смужок досягається завдяки особливому способу їх кодування. Їх існує кілька:

 1. Ручний. Перед використанням тест-смужок, необхідно ввести код в глюкометр, який вказується або на глюкометрі, або на партії тест-смужок.
 2. Пластина. Вона йде в кожній партії тест-смужок і її потрібно вставляти перед кожним використанням глюкометра.
 3. Чип. Зазвичай він присутній в комплекті глюкометра і його можна залишити в апараті на постійній основі.
 4. Автоматичне кодування. Не вимагає ніяких додаткових дій, глюкометр сам зчитує код з тест-смужок.

Суттєвої різниці між цими видами немає. Єдина величезна перевага - у автоматичного кодування. Воно робить процес вимірювання цукру в крові більш зручним і швидким. Практично всі сучасні глюкометри і тест-смужки робляться з використанням цього методу. При виборі тест смужок краще віддавати пріоритет йому.

Що здатні вимірювати тест-смужки

Основна функція тест-смужок-зібрати дані з зразка крові, перетворити їх в інший вид інформації і передати в аналізатор глюкометра. Результат, який виходить - це рівень цукру в крові. Але сучасні тест-смужки, також здатні вимірювати і інші показники.

Найпоширенішим можна вважати-рівень кетонових тіл або холестерину або жирів. Це фактично одне і те ж, просто на різних рівнях складових. Для деяких користувачів цей показник може відігравати ключову роль при виборі ТЕС-смужок, але для більшості він не грає важливої ролі. Тому звертати на нього увагу варто лише, якщо цей показник дійсно необхідний.

Тут також доречно буде згадати про нові технології, які дозволяють за допомогою тест-смужок виміряти рівень цукру за зразком інших рідин – наприклад слини. Але вони ще не досконалі і вимагають доопрацювання з точки зору точності одержуваних результатів.

Особливості тест-смужок для глюкометра

Особливістю тестових смужок є їх зберігання, терміни придатності та обсяги покупки.

Зазвичай, тест-смужки продають в декількох видах набору - по 10 шт., по 25 шт., по 50 шт., по 100 шт. і по 200 шт. всі вони герметично упаковані і покупка різного обсягу залежить від частоти їх використання. Це важливий момент, в силу того що вони мають свої терміни придатності. Чим рідше ви їх використовуєте, тим менший обсяг краще взяти. Тут не працює принцип, чим більше - тим дешевше і краще.

Терміни придатності тест-смужок визначаються двома факторами-датою виготовлення і датою відкриття герметичної упаковки. Виробник спочатку пише до якого періоду тест-смужки можна використовувати. Це зазвичай від півтора до двох років. Протягом цього періоду, якщо вони запечатані, то з ними нічого не трапиться.

Але з моменту відкриття коробки, тубуса, баночки або пакета їх термін придатності скорочується. Виробник повинен вказати, який проміжок зберігання з моменту відкриття. Зазвичай він становить від 3 до 6 місяців.

Зіпсовані тест-смужки ніяк не вплинуть на глюкометр або здоров'я при зіткненні з ними. Як Ви вже знаєте, їх дія грунтується на хімічних елементах нанесених на них. Вони з часом втрачають свої властивості. А також під впливом окислення, сонячних променів та інших факторів.

Виходить, що зіпсована тест-смужка з ймовірністю в 100% вплине на точність результату. При її використанні, глюкометр покаже не правильні дані.

Тому важливим моментом, при виборі тест смужок є як і їх кількість, так і початкові терміни придатності, які потрібно уважно вивчити перед покупкою.

Умови зберігання тест-смужок досить прості і не мають будь-яких додаткових вимог. Можуть бути присутніми особливості, в залежності від виробника, але зазвичай принципи їх зберігання такі:

 • Зберігати в закритій оригінальній упаковці до моменту використання;
 • Уникати вологих і брудних приміщень, попадання прямих сонячних променів;
 • Уникати фізичного впливу на тест смужки;
 • Зберігати при кімнатній температурі.

Принципи вибору тест-смужок

Виходячи з усього перерахованого вище, можна сформувати такі основні принципи зберігання тестових смужок для глюкометра:

 1. Ціна. Виходячи зі свого бюджету вибирати відповідні і доступні тест-смужки не орієнтуючись на ціну глюкометра, тому що тест-смужки - це витратний матеріал, який становить постійну статтю витрат.

 2. Бажаний вид вимірювання. Найкраще вибирати тест-смужки з більш новими технологіями. Вони будуть в більш широкому доступі і мають ряд переваг в порівнянні зі своїми попередниками.

 3. Можливість вимірювати не тільки цукру в крові. Фактор, звертати увагу на який, слід лише, якщо він грає для користувача важливу роль в подальшій процедурі самоконтролю за своїм здоров'ям.

 4. Вид кодування. Автоматичне кодування тест-смужок глюкометром значно спрощує процес вимірювання цукру в крові. Крім цього, ніякої істотної різниці між видами кодувань немає і вибір тут лягає лише на індивідуальні переваги.

 5. Кількість тест-смужок в упаковці. При рідкісної необхідності вимірювати цукор в крові, найкраще буде взяти невелику їх кількість. Максимум 25 штук. Тому що після відкриття упаковки їх терміни придатності скорочуються. Невикористані тест-смужки доведеться викинути.

 6. Терміни придатності. На них важливо звертати увагу. Не тільки на загальну кількість років, яку надає виробник, але і на фактичні дати. Іноді продавці намагаються продати тест-смужки з невеликим запасом термінів придатності.

Де купити тест смужки для глюкометра

Якщо глюкометри ще має сенс купувати в аптеках або інших роздрібних медичних точках, то тестові смужки – однозначно краще брати через Інтернет. В першу чергу тому, що часто там вони набагато дешевше, а самі тест-смужки і там і там однакові. Якщо виникає питання перевірки термінів придатності - завжди можна запросити підтвердження того, що часу до їх закінчення ще багато саме на тій упаковці, яку будуть віддавати Вам.

Купити тест-смужки для глюкометра в інтернет-магазині ви можете оформивши замовлення на нашому сайті «Лінія Здоров'я». Також ви можете зателефонувати за номером 097-870-66-16 для отримання консультації або уточнення деталей на Ваше замовлення. Ми надаємо доставку по місту Києву і відправку в будь-які регіони України: Харків, Дніпропетровськ, Одесу, Львів, Чернівці, Харків і т. д.