Пульсометри, пульсотахографи та пульсоксиметри

Показано з 1 по 24 з 35 (всього 2 сторінок)

Ритми здоров'я і способи їх фіксації пульсометрами

Від насичення крові різними складовими залежить наше здоров'я, а іноді і життя. Оскільки, однією з її найважливіших функцій - є транспортування важливих елементів до органів і тканин, і виведенням непотрібним продуктів обміну, їй необхідні «помічники», які сприяють прискоренню реакції. Такі, як гемоглобін. Ми часто чуємо термін, але при цьому, не надаючи особливого значення його ролі в нашому організмі. Всі описові прикметники, пов'язані з цим елементом (знижений, глікірованний, фетальний) більш знайомі людям, які мають хронічні захворювання. Є ряд порушень і хвороб, при якому показники даного елемента мають підвищену важливість.

Колосальне значення гемоглобіну для нашого здоров'я не потребує доказів, адже залізовмісний білок основний компонент еритроцитів. А еритроцити, в свою чергу, найважливіші клітини крові, що відповідають за транспортування кисню і діоксид вуглецю. Таким чином, тіло людини не тільки збагачується киснем, але і виводить вуглекислий газ, що утворюється в тканинах (як побічний елемент постметаболічних процесів) через дихальну і сечовидільну систему. Саме тому важливо стежити за показником основної транспортувальної одиниці – гемоглобіну, адже різке падіння його рівня є передвісником серйозних наслідків.

Що таке сатурація і як її визначити?

Діагностика відбувається за допомогою загального аналізу крові, при мед. установах і спеціалізованих лабораторіях. Або за допомогою пульсоксиметра не великого пристосування, яке виміряє рівень сатурації (насичення крові киснем), але і частоту пульсу і при цьому не виходячи з дому. Спеціалізований прилад, що фіксується на перших фалангах пальця і визначає колір крові, а значить і її ступінь насичення киснем, за допомогою проникаючого випромінювання. Перевага аналізу полягає в не інвазивному методі визначення, тобто не вдаючись до забору крові з артерії. Пристрій виводить дані в процентному еквіваленті. За норму сатурації прийнято вважати показники від 90%. Паралельно з показником киснонасичення виводиться крива серцевих скорочень. По закінченню процедури прозвучить сигнал, що сповіщає, що аналіз закінчено і дані виведені на дисплей.

Модельний ряд пульсоксиметрів може відрізнятися в залежності від вартості і виду. Найбільш зручним і актуальними – є прилади на палець. Функціональність даних пристроїв не залежить від його малогабаритності, тому навіть в найпростіших моделях, більшість покупців знаходить досить переваг. Деякі виробники додали до основного функціоналу можливість синхронізації з мобільними пристроями, і навіть, передачі отриманої інформації та її збереження. Маючи намір вибрати пульсоксиметр попередньо проконсультуйтеся з фахівцем, щодо приписів до його використання.

Пульсометри і трекери

Група приладів не має відношення до медичних, але, однозначно має відношення до здоров'я. Діагностічекіе девайси будуть стежити за основними показниками життєдіяльності, і повідомляти власнику про зміни або відступ від норми. 

Пульсометри (пульсотахографи) - пристрої визначають пульс і частоту серцевих скорочень. Такі пристосування допомагають спортсменам, особливо початківцям, вибрати темп навантажень, які підпадають під оптимальні критерії зон пульсу.

Пульсотахографи мають зручне видове розмаїття, в залежності від уподобань користувача.

Пульсометр нагрудний. Прилад, що складається з ременів і кардіо монітора кріпляться навколо діафрагми. Дані вимірювань, за рахунок своєї наближеності до серцевого м'яза, надходять більш точні. Нагрудні моделі вимагають синхронізації з іншими девайсами для наочності результату.

Пульсометр зап'ястний. Пристрій кріпиться на руку, а конкретніше покриває собою зону пульсу. Зручність такого виду спортивного пульсометра полягає, як раз в можливості носити його на видному місці і дивитися результат безпосередньо на ньому ж. У деяких виробників, функціонал приладів не обмежується тільки зчитуванням показників пульсу. За зразок мультифункціональності можна взяти, пульсотахографи Beurer. Крім точного визначення ЧСС і пульсу, вони ведуть підрахунок витрачених на активність калорій, частки спаленої жирової маси, синхронізуються зі спец. програмами для тренувань.

Що ж стосується датчиків активності то їх асортимент, за рахунок підвищеної затребуваності, ще більше. Така популярність девайса полягає в багатофункціональності і ергономічності. Усередині групи фітнес-трекерів так само є диференціація. Трекери - зі звичайного гаджета для вимірювання виконаної відстані (крокоміра), прилад «виріс» в повнофункціональний пристрій з набором необхідних опцій для сучасного користувача. Їм під силу багато: підрахунок витрачених на активність калорій, фіксація активності в різних фазах сну, синхронізація з фітнес - додатками і розробка плану тренувань, а так само контроль виконання намічених цілей. Крім того, найбільш вдосконалені моделі трекерів мають функції вібро-будильника, синхронізуються з вашим мобільним пристроєм і відображають інформацію про вхідні дзвінки і повідомлення з месенджерів. Смарт-годинник або годинник-трекер мають подібний принцип роботи і навіть опціонал, і є більш досконалими моделями звичайних датчиків активності. Прилади можуть поєднувати в собі функції трекера і смартфона і бути максимально ефективним і незамінним девайсом для повсякденного використання. Адже з самих ультрасучасних моделей можна здійснювати дзвінки і відправляти повідомлення.

Купівля сучасних діагностичних девайсів - не найлегше завдання, адже сучасний вибір пристроїв не стоїть на місці і випускає все більш ергономічні моделі пульсоксиметрів, пульсометрів, фітнес-трекерів. Тому при покупці важливо орієнтуватися в сучасних технологіях і їх можливостях, щоб не придбати пристрій з переліком не знайомих функцій, які не будуть вами використовуватися, проте будуть закладені в не малу вартість. У "Лінії Здоров'я" ви можете зробити покупку самостійно, виходячи з широкого асортименту приладів, або ж звернутися за консультацією до фахівців, які зорієнтують вас в лінійці продукту і допоможуть підібрати підходящий.