Бандажі для гомілкостопа

Показано з 1 по 24 з 59 (всього 3 сторінок)

Бандаж на гомілковостопний суглоб

Гомілкостоп - опора для тіла і одна з функціональних одиниць руху. Нарівні з стегновим і колінним суглобами він забезпечує можливість згинання та розгинання нижньої кінцівки до 60-90°. 

Важливість цілісності даної одиниці нижніх кінцівок неможливо переоцінити, оскільки травми і захворювання, що локалізуються в цій області, здатні надовго позбавити вас повноцінної фізичної активності. Травмувати гомілкостоп можна буквально на рівному місці, просто підвернувши стопу, при її невірній постановці або при грубому приземленні на ногу. У спортивній статистиці травматизму чверть складають гострі травми гомілкостопа. Слід припустити, що частка побутових і виробничих випадків порушення цілісності гомілкостопа не нижче. 

Види травм і ступеня їх тяжкості

Вивих це супінаційна або пронаційна травма суглоба з пошкодженням суглобової сумки. Супінаційний вивих відбувається при різкому підвороті стопи всередину, таким чином, створюючи нестабільність суглоба і пошкодження зовнішньої зв'язки. Пронаційний вивих навпаки відбувається з градацією назовні з подальшою травмою великогомілкової зв'язки.

Забій гомілки відбувається при безпосередньому контакті з твердою поверхнею від удару або падіння.

Розтягнення або розрив зв'язок. У 85 % випадків це пошкодження медіальних і латеральних зв'язок з різним ступенем тяжкості. Де перша ступінь легка, з помірними больовими відчуттями і не значним розтягуванням зв'язки. Другий характерний помірний розрив, що супроводжується сильним болем, спостерігається нестабільність в суглобі. Третя сильний біль і видимий набряк з синцем при повному розриві зв'язки.

Перелом.

  • Абдукційний з градацією на малогомілкову кістку.
  • Аддукційні проявляються порушенням цілісності з деформацією ноги всередину.
  • Зовнішньо-ротаційні зі спіралевидним виворіт кістки.
  • Перелом зі стисненням у вертикальному положенні, як результат приземлення при сильному падінні з висоти.
  • Так само відрізняють відкритий і закритий перелом, зі зміщенням і без.

Діагностика та визначення тяжкості перелому можлива тільки в спеціалізованих умовах при наявності необхідного обладнання.

Перераховані стани мають поверхневий описовий характер і не є посібником до самодіагностики. Бережіть здоров'я і не робіть спроб самостійного лікування в домашніх умовах, особливо після отриманих травм!!

Бандажі для гомілкостопа як спосіб реабілітації після травм

Від виду і тяжкості випадку буде залежати подальша схема лікування і відновної терапії. При випадках не ускладнених травм вам може бути запропонований чотириступінчастий підхід за типом RICE (Rest - відпочинок, Ice - лід, Compression - стиснення, Elevation - підйом ноги вгору). Даний метод використовується спортсменами при отриманні легких і помірних вивихів щиколотки. В якості підтримуючого пристосування може бути застосований еластичний бандаж на гомілковостопний суглоб, який можна купити і використовувати замість бинтів. Більш складні випадки з порушенням цілісності кісткової або зв'язкової структур потребують більш грунтовного лікування із застосуванням бандажної продукції помірної і жорсткої фіксації.

Бандажні фіксатори з еластичних матеріалів використовуються в медичній практиці, як спосіб впливу на пошкоджену ділянку дозованою компресією. Такий підхід допомагає поліпшити відтік лімфи і зняти застій крові в області травми, тим самим сприяючи зниженню больових відчуттів. Перевага таких моделей в тому, що вони облягають ногу, адаптуючись під всі анатомічні вигини; непомітні під одягом; можуть виступати як способом для реабілітації, так і захисним пристосуванням від травм під час тренувань.

М'яка фіксація ноги досягається бандажами з еластичною або пористою структурою і фіксаторами у вигляді ременів, шнурівки або строп. Переваги виробів в їх непомітній конструкції; наявності липучок, на які не налипають сторонні предмети; дбайливої регульованої фіксації пошкодженої області за допомогою еластичних ременів.

Бандажі на гомілку напівжорсткі використовуються при необхідності відповідної фіксації в період загострення хронічних дегенеративних захворювань (наприклад, артроз, артрит), а так само при отриманні травм, що вимагають часткової іммобілізації. У таких моделях застосовуються медіально-латеральні стабілізуючі вставки, а так само ремені для додаткової фіксації. Зручна конструкція з повітропроникної тканини, що дозволяє уникнути попрілостей і роздратування частини ноги, що знаходиться під виробом. Даний вид бандажів не створює дискомфорту навіть при носінні у взутті.

Жорсткі бандажі на гомілкостоп використовуються як альтернатива гіпсовій пов'язці при переломах і розривах зв'язок третього ступеня, як засіб необхідної іммобілізації під час зрощення фрагментів. Так само жорстка фіксація показана при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях,що у важкій формі впливають на цілісність кістково-зв'язковий апарату і в перед/ післяопераційний період. Як правило, конструкції жорстких бандажів представлені іммобілізуючим "чоботом" з шарніром, що регулює амплітуду руху ноги. Текстильна частина такого виробу знімна і легко переться при необхідності. Роз'ємний бандаж дозволяє надавати пошкоджену частину гомілкостопа на плановий огляд профільному фахівцеві, для спостереження за процесом відновлення.

Купити бандаж будь-якого ступеню фіксації ви можете в Києві в ортопедичному салоні «Лінія Здоров'я» або на однойменному сайті з доставкою по всій Україні. Фахівці наших магазинів нададуть кваліфіковану консультацію по асортименту бандажів на гомілковостопний суглоб і пояснять всі умови покупки і пересилання.