Інгаляційна терапія - переваги

Інгаляційна терапія - переваги

Автор: Дата: 04.01.2016 Переглядів: 14731 Коментарі: 0

Переваги інгаляційної терапії для органів дихання

Лікарі пульмонологи вважають, що ефективність лікування захворювань дихальних органів залежить не тільки від вибору лікарського засобу, а й від способу доставки ліків до місця лікування. При лікуванні багатьох захворювань легких та дихальних шляхів ми п'ємо таблетки, робимо уколи, проте доставка безпосередньо лікарських речовин до хворого органу набагато ефективніша. Тим більше, що лікарські речовини при впливі на весь організм мають побічні ефекти у вигляді інтоксикацій та алергій.

Інгаляційну терапію можна вважати, по праву, найефективнішим методом лікування багатьох захворювань дихальної системи. Потрапляючи відразу в легені або бронхи, можна використовувати менші дози препаратів і досягати потрібний ефект. Навіть наші бабусі використовували відвари лікарських трав як основу інгаляції у лікуванні застуд та захворювань легень. З появою нових технологій отримання аерозолів немає необхідності нагрівати ліки, цей процес став набагато простішим і зручнішим. Сучасні прилади отримання аерозолів називаються інгаляторами чи небулайзерами. Хоча, якщо бути більш точним, то небулайзер – це камера або розпилювач, де утворюється аерозоль.

Плюси інгаляції за допомогою небулайзерів

  1. Лікарські речовини доставляються відразу в проблемну область, чи то бактеріальне запалення легенів, чи бронхіальна астма і дія препарату відбувається там, де потрібно.
  2. Миттєва дія, через легені в організм людини надходить не тільки кисень, а й всмоктується волога та багато інших речовин, що містяться у повітрі. Це всмоктування дуже швидке, тому, введені таким способом речовини, також швидко потрапляють у кров і починають свою дію, як і при внутрішньовенному введенні.
  3. Найменші дозування. Інгаляційна терапія дозволяє вводити набагато менші дози, наприклад антибіотиків, при цьому дія цих антибіотиків на весь організм у рази менша, ніж при прийомі таблеток або уколів, а ефективність дуже висока.
  4. Можливість використання терапії у педіатрії у найменших пацієнтів.
  5. Знижується кількість побічних ефектів, ніж при прийомі таблеток та ін'єкційних препаратів через в рази меншу дозу ліків.
  6. Інгаляційна терапія є єдиним способом доставки лікарського препарату до альвеол легень.
  7. Багато розчинів ліків, що інгалюються, не тільки впливають на тканини легенів і бронхів, але і всмоктуються в кров і надають системний вплив на організм людини. Таким чином, за допомогою інгаляційної терапії можна впливати і на інші органи та системи.

Аерозолі для інгаляційної терапії

Аерозолі ліків особливо часто застосовують для лікування захворювань легень, бронхів та верхніх дихальних шляхів. Необхідно відзначити, що дія, що надає аерозоль, що інгалюється, на дихальну систему залежить від дисперсності його частинок.

Дисперсність – це величина, яка характеризує величину частинок на одиницю об'єму. Тобто. чим менше частинки, тим більша дисперсність. Вважається, що чим менше частинки в аерозолі, тим вища його дисперсність, тим більша проникаюча здатність лікарських частинок аерозолю у легені. Так при інгаляції низькодисперсних розчинів (частки аерозолю досягають 8-15 мкм.) Лікарські розлади осідають у носоглотці і трахеї, тому їхня лікувальна дія застосовується при захворюванні верхніх дихальних шляхів. Для лікування бронхітів, пневмонії та інших захворювань легенів та дрібних бронхів необхідно застосовувати середньо та дрібнодисперсні розчини ліків, тобто. дисперсність розчину має досягати 3-5 мкм. Аерозолі менше 2 мкм досягають бронхіол та алвеол.

Крім цього при високій дисперсності площа контакту лікарської речовини з поверхнею слизових бронхів, легень і збільшується, а значить зростає і ефективність лікарського аерозолю та інгаляційної терапії.

Ще одним фактором, що характеризує аерозоль – це середній розмір часток аерозолю. Якщо частки аерозолю приблизно однакові, цільова ефективність інгалятора висока.

Лікарські препарати, що використовуються для інгаляційної терапії

  • Муколітичні препарати;
  • Амброксол гідрохлорид (Амбробене, Лазолван);
  • N-Ацетилцистеїн (Флуімуцил);
  • Сальбутамол, іпратропія бромід;
  • Діоксидін, мірамістин;
  • Антибіотики, флуімуцил-антибіотик;
  • Протеолітичні препарати, хімотрипсин;
  • Інгаляційні глюкокортикоїди (Пульмікорт);
  • Протизапальні препарати кромони (кромогексал);
  • Ацетилцистеїн;
  • Ізотонічний розчин хлориду натрію і т.п.

Перед використанням інгаляційної терапії проконсультуйтеся з лікарем! Якщо ви хочете купити компресійні інгалятори або небулайзери в Києві, пропонуємо вашій увазі нові моделі від брендів A&D, Beurer, Dr A&D, Dr.Frei, Gamma, Little Doctor, Longevita, Microlife, NewMed, Omron, Rossmax, Vega, В.WELL в інтернет-магазині медтехніки "Лінія здоров'я".

Особливості проведення інгаляції

  1. При захворюванні нижніх дихальних шляхів, саме гортані, трахеї, бронхів, легких інгаляції слід проводити через рот. при цьому краще використовувати загубник або мундштук. Під час інгаляції необхідно чергувати глибокий вдих затримкою дихання на пару секунд, при цьому робити повний видих через ніс.
  2. При захворюваннях верхніх дихальних шляхів, носа, придаткових пазух носа (гаймориту пазуха, лобові пазухи) носоглотки інгаляцію необхідно проводити через ніс, використовуючи носові канюлі. Дихання спокійне, рівномірне.
  3. У камеру небулайзера необхідно заливати рівно стільки ліків, скільки необхідно для проведення 1 процедури.
  4. Під час інгаляції, якщо відбувається глибоке дихання, рекомендується робити паузи на 10-15 секунд, щоб уникнути запаморочення.
  5. Продовжуйте інгаляцію до використання препарату в небулайзері, зазвичай це до 10 хвилин.
  6. В кінці інгаляції додайте в камеру з ліками 1-2 мл фізіологічного розчину і струсіть небулайзер для зменшення втрати лікарської речовини (засідання ліків на стінках інгаляторної камери).
  7. Після інгаляції антибіотиків або стероїдних препаратів рекомендується полоскати рот кип'яченою водою кімнатної температури.
  8. Також після інгаляції промивайте небулайзер чистою водою (при можливості дистильованою) і висушуйте, використовуючи серветки або потік теплого повітря (з використанням фена). Це необхідно робити для того, щоб запобігти кристалізації лікарських препаратів та забруднення небулайзера бактеріями.
  9. Якщо під час процедури ви помітили зміни кольору ліків, процедуру слід негайно припинити і видалити розчин з камери.

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар