Глюкометри для вимірювання рівня глюкози в крові

Показано з 1 по 24 з 43 (всього 2 сторінок)

Глюкометри

Глюкометр - це прилад із серії спеціалізованої техніки для здійснення самоконтролю за своїм здоров'ям. Незважаючи на його пряме відношення до апаратів медичного призначення, він може бути використаний практично будь-якою людиною.

В першу чергу глюкометри потрібні людям, що страждають від діабету. Він використовується з метою визначення рівня глюкози (цукру) в крові. Це необхідно для того, щоб вчасно вжити заходів у разі підвищеного рівня цукру, дізнатися причину поганого самопочуття, отримати дані для того щоб зрозуміти, що можна робити на даний момент, наприклад яку їжу зараз можна вжити.Глюкометр Ван Тач Селект

Глюкометри зазвичай використовуються в поєднанні з тестовими смужками і ланцетами. Вони зазвичай йдуть в стандартному наборі при покупці самого апарату в невеликій кількості. Купити глюкометри також можна і в спеціальних акційних наборах, в які входять більша кількість витратних матеріалів. Але такі набори краще купувати, якщо Ви впевнений користувач такого апарату і точно знаєте скільки тест-смужок і ланцет для глюкометра ви зазвичай використовуєте, тому що вони мають терміни придатності.

Як використовувати глюкометр

Процедура виміру рівня цукру в крові за допомогою глюкометра досить проста. Вона не займає багато часу, все залежить від тривалості проведених вимірів самим апаратом і від Ваших дій. Є стандартна процедура по якій проводить виміри, ці кроки вважаються найоптимальнішими:

  1. Спочатку потрібно ретельно вимити руки. Це важливо не тільки для дотримання санітарно-гігієнічних норм стерильності, але і для того, щоб зайві дрібні частинки пилу або бруду не потрапили на тест-смужку і не завадили отриманню точних результатів.

  2. Далі слід вставити тест-смужку в глюкометр в спеціальний отвір. Готовність після цієї дії до подальших кроків, зазвичай супроводжується звуковим сигналом від глюкометра. Також слід знати про особливість сумісності глюкометра і тест смужок. Вони можуть бути на різних підставах кодування і щоб отримати правильні результати іноді потрібно спочатку ввести спеціальний код в глюкометрі (який вказаний на тест-смужках або самому глюкометрі) або вставити спеціальний чіп, який йде в комплекті тестових-смужок. Але практично всі сучасні тест-смужки йдуть зі спеціальним вбудованим кодом, який зчитується глюкометром автоматично.

  3. Далі слід за допомогою ланцет або ланцетного пристрою зробити прокол на пальці так, щоб з'явилася кров. Потім крапельку крові помістити на тестову пластину вставлену в глюкометр.

  4. Після цього глюкометр зчитує і обробляє отримані дані, для виведення результатів. Кожен глюкометр зчитує дані по-своєму і за рахунок цього час обробки у кожної моделі теж свій - від 5 секунд до 1 хвилини.

  5. Після отримання результатів потрібно докласти спеціальний тампон до проколу, дістати і викинути ланцет і тест-смужку.

Налаштування і включення глюкометра

Багато людей, вперше стикаються з глюкометром, спантеличені не тільки процесом виміру, але і включення і налаштування самого апарат.

Тут присутні два ключові моменти - це його включення перед використанням і перевірка точності самого апарату.

Перед використанням або навіть включенням потрібно виконати кілька простих дій. Це дуже важливо, незважаючи на те що і звучить банально. Виконання цих дій може мати сильний вплив на простоту використання апарату.

  1. Перше що потрібно зробити, це відкрити і прочитати інструкцію до апарату. Зазвичай там описані всі кроки, які потрібно зробити перед вимірюванням цукру і перед включенням. Але це не настільки важливо, скільки кодування апарату, яке обов'язково повинно бути вказано в інструкції. Кодування - це те, як апарат буде сприймати тест-смужки. Для нього це як кодове слово, без якого він не буде сприймати підключаються пластини. Воно може бути різним, але процедура його досить докладно повинна бути описана в інструкції.

  2. Після того, як ви ознайомилися з інструкцією, слід протестувати підключення тест-смужки до глюкометра. Якщо кодування в ньому не ручне, то це можна спробувати зробити і з вимкненим апаратом, якщо ви все правильно зробите, то повинен з'явиться звуковий сигнал або клацання.

  3. Після цього включаємо глюкометр і проводимо стандартну процедуру настройки, яка присутня в будь – якому електронному апараті - установка дати і часу, налаштувань пам'яті, будильника та інших додаткових функцій.

  4. Після цього можна ще раз спробувати підключити тест-смужку, щоб подивитися, як глюкометр візуально реагує на її під'єднання, щоб бути готовим до самого процесу вимірювання.

Важливо пам'ятати про ще один момент - терміни придатності тест-смужок. Якщо ви плануєте не часто користуватися глюкометром, то краще зробити перевірку підключення безпосередньо перед вимірюванням.

Причина тому - 2 терміну придатності, якими володіють тест-смужки.

1-й від виробника. Він встановлений для герметично закритих смужок. Після відкриття упаковки термін придатності тест-смужок скорочується до 3-х місяців. Навіть якщо термін придатності смужок зазначений на упаковці добігає кінця через рік, все одно після їх відкриття він скорочується. Слід це враховувати при тестуванні глюкометра.

Також важливим моментом є калібрування глюкометра.

Це не його налаштування, а перевірка точності. Вона у вільній мірі може проводиться вдома. Для цього потрібен тільки тестовий розчин. Він містить певний рівень глюкози, який вказаний на упаковці. Для перевірки потрібно провести стандартну процедуру виміру, але замість крові використовувати тестовий розчин. Рекомендується провести кілька перевірок, щоб переконається в правильності одержуваних результатів. Якщо глюкометр буде показувати неправильні дані, то слід звернеться в технічну підтримку, де його перевірять ще раз і в разі необхідності полагодять.

Точність глюкометра досить важлива, від результатів залежать вжиті на їх основі дії. Важливо знати, що допустима похибка показань 20%. Але вона повинна бути не кожен раз.

Як вибрати і який купити глюкометр?

Після того як ми ознайомилися з процедурою вимірювання цукру за допомогою глюкометра і побачили, що вона не така складна і страшна, виникає логічне питання який найкраще апарат придбати.

Перш ніж поглибиться в це питання, ознайомимося з видами глюкометрів.

Але для початку підкреслимо, що вони всі створені для визначення рівня глюкози. Відрізняють їх лише методи цього вимірювання.

Види глюкометрів

Фотометричні глюкометри

Фотометричні глюкометри (або як ще називають фотохімічні) – це найперший вид домашніх глюкометрів з'явилися кілька десятиліть тому. Незважаючи на їх досить застарілу технологію, вони до сих пір знаходяться в побуті і багато людей ними активно користуються.

Принцип їх роботи грунтується на колірній оптиці: коли кров потрапляє на тестову пластину, спеціально виділена зона, з активним хімічним елементом, змінює колір в залежності від рівня вмісту цукру. Потім глюкометр за допомогою оптичної системи зчитує дані і видає результат.

Ця оптична система є їх головним недоліком і плюсом. З одного боку, можна визначити рівень цукру без глюкометра за кольором пластини, з іншого боку на це впливає величезна кількість факторів, в тому числі і освітлення. Тому ці глюкометри досить неточні.

Електрохімічні глюкометри

Цей вид глюкометрів грунтується на 2 технологіях. У домашніх глюкометрах, останнім часом використовується друга - кулонометрія. Вона вимірює суму електронних зарядів, одержуваних при взаємодії тест-смужок і крові. Після зчитування глюкометр виводить результати на екран.

Двома основними плюсами цієї технології є зменшена кількість факторів впливу на точність і мала кількість крові, необхідна для отримання результатів, що дозволяє використовувати маленькі ланцети (з меншим діаметром голки).

Біосенсорні глюкометри

Це самий універсальний вид глюкометрів, які можуть використовувати всі - від малого до великого. Вони працюють на основі особливих тест-смужок, які відразу вбирають потрапляє на них кров. Після цього вони видають заряд, який зчитує і обробляє глюкометр і виводить результат на екран. Їх плюси - універсальність, швидка швидкість вимірювання, мінімальна потреба в догляді.

Інші види глюкометрів

Це були всі інвазивні глюкометри, іншими словами ті, які вимагають проколу шкіри. На даний момент актуальним питанням вважається наявність не інвазивних глюкометрів.

Серед них є безліч моделей, які працюють на різних технологія. Серед них можна виділити такі технології:

  • Лазер;
  • Імплантовані чіпи;
  • Збір зразка шкіри;
  • Зчитування інших рідин (слина, піт).

Але велика проблема в тому, що вони малодоступні в світі. Причин тому існує кілька:

  • Недопрацьовані технології, які неприпустимі до масового виробництва;
  • Дорога вартість обладнання;
  • Масивні апарати, розмістити які можна лише в спеціальних приміщеннях;
  • Високий рівень неточності одержуваних результатів, після виміру зразків.

Які з усіх видів глюкометрів краще?

На це питання досить важко відповісти. Якщо ми виключимо зі списку не інвазивні глюкометри, які практичні неможливо дістати в Україні, а якщо і можливо то використання їх в домашніх умовах практично нереально, а також біосенсорні, так як вони більшою мірою відносяться до електрохімічного типу, то залишиться 2 – фотохімічний і електрохімічний.

Величезної різниці між ними немає. В основному - це незначна різниця в швидкості вимірювання, точності і ціною. Фотохімічні глюкометри зазвичай дешевші, але мають меншу точність. Електрохімічні з точністю до навпаки. Тому при виборі глюкометра, його тип має невелике значення.

Виробники глюкометрівГлюкометр Веллион с ланцетным устройством фото

Для вибору глюкометрів важливо розуміти які існують виробники. Серед них є більш розвинені і поширені, і менш. Це важливо розуміти, тому що це впливає на доступність обслуговування, витратних матеріалів; рівень технологічного розвитку і оновлень модельного ряду.

Найпопулярніші і поширені глюкометри - Accu-Chek, FreeStyle, Contour, One Touch, Glucocard, Wellion. Це торгові марки виробників Roche, Arkray, LifeScan, Bayer і Abbot. Свою популярність вони заслужили рівнем якості продукції, широким асортиментом і великій увазі, яку вони приділяють напрямку вимірювання глюкози. Вони самостійно займаються дослідженнями, розробляють нові технології і намагаються впровадити інновації в реальну практичну сферу.

Трохи менш популярними є виробники Bionime, Gamma, Infopia. Якість товарів у них теж на висоті. Але в силу того, що вони не багато уваги приділяють проблемі діабету і у них невеликий асортимент, за своєю популярністю вони знаходяться трохи нижче попередніх.

І останні, менш популярні виробники глюкометрів: Nipro Diagnostics, I-Sens, Елта, Diamedical, Diacont, 77 Elektronika. Багато хто з цих виробників раніше були дуже популярні. Але в силу того, що вони відмовляються, з тих чи інших причин, йти в ногу з часом, займатися розробкою нових технологій, зараз вони існують завдяки лише лояльним клієнтам. Також серед цих компаній є і абсолютно нові, які ще можуть набрати популярності і довести, що вони здатні спростити процес вимірювання цукру в крові.

Серед цих виробників, звичайно, краще віддавати пріоритет 1-ій групі. Але це зовсім не критично, якщо Вам до душі глюкометр іншого виробника, адже насправді продукція всіх цих виробників відмінно справляється зі своїм основним завданням – вимірюванням рівня цукру в крові.

Принцип вибору глюкометра

Тепер, коли ми знайомі з основними відмінностями глюкометрів, потрібно зрозуміти на що спиратися при його виборі. Якщо грань відмінності між виробниками і типами глюкометрів розмита, то індивідуальні вимоги і переваги Користувача завжди зможуть чітко направити вибір в правильну сторону.

І так що слід враховувати при виборі глюкометра:

  1. Перше і найважливіше - це хто буде використовувати глюкометр. Тут грають два фактори-це складність використання і доступність самого апарату. Якщо їм будуть користуватися люди похилого віку, то завжди краще взяти простий апарату, без додаткових функцій, теж стосується і дітей. Крім того, для них добре підійдуть електрохімічні прилади – вони надійніше і вимагають мінімального пошкодження шкіри.

  2. Ціна витратних матеріалів. Другий за важливістю фактор-це ціна на тест-смужки і ланцети. Якщо за глюкометр ви платите один раз, коли його купуєте, то витратні матеріали Вам доведеться купувати постійно. Це основна стаття витрат при використанні глюкометрів. Її можна приблизно оцінити до покупки глюкометра, враховуючи, що тест-смужки можна використовувати лише з певними глюкометрам.

  3. Наступний фактор - це швидкість вимірювання. У деяких критичних випадках це дуже важлива деталь, яка може дуже сильно вплинути на стан здоров'я, коли для прийняття певних рішень є дуже мало часу.

  4. Ще один фактор при виборі глюкометра – це його функціонал. Іноді такий апарат може бути дуже корисний, коли він включає в себе додаткові функції, крім вимірювання цукру. Також, модифікації основних функцій можуть грати величезне значення при виборі апарату для постійного використання. Серед додаткових функцій і модифікацій глюкометра можуть бути:
    • Автокодування тестових пластин, що спрощує використання глюкометром;
    • Запам'ятовування вимірювань-потрібно вибрати глюкометром, з оптимальним об'ємом пам'яті;
    • Голосове сповіщення про необхідні дії-іноді ця ключова функція, наприклад для слабозорих і сліпих людей;
    • Обробка результатів - висновок певної статистики всіх вимірювань;
    • Вимірювання інших показників - холестерину, кетонових тіл;
    • Нагадування про вимірювання та прийом їжі;
    • Позначки про період вимірювання (до і після їжі; ранок, день і вечір; фізичні навантаження);
    • Підключення до ПК для передачі і обробки зібраних даних.

  5. І останній фактор, який можна розділити на 2 - це виробник. Перша частина цього фактору - це яку гарантію надає виробник на свої апарати. Не секрет, що виробники більше концентруються на витратних матеріалах – це основна їх стаття доходу. Тому найчастіше вони надають довічну гарантію і безкоштовне технічне обслуговування на самі електронні блоки глюкометрів.
    Але це можливо, лише якщо виробник присутній на ринку країни. Малорозвинені виробники і ті, яких немає на ринку у вигляді офіційного представництва – рідко зможуть допомогти своїм клієнтам в плані гарантійного та післягарантійного обслуговування. Крім того, це ще й впливає на доступність витратних матеріалів, без яких глюкометр буде марний.

Грунтуючись на цих факторах можна сміливо підбирати глюкометри.

Наприклад, якщо Користувач глюкометра літня людина, з 1-м типом діабету, чутливістю шкіри і слабким зором, то йому ідеально підійде глюкометр Sensolite Nova Plus – електрохімічний спосіб вимірювання, який гарантує високу точність, що важливо при діабеті 1-го типу; голосовий супровід; можливість використовувати маленькі голки; мало функціоналу – простий у використанні.

Де купити глюкометр?

Багато інформаційні портали говорять про те, що глюкометри краще купувати за місцем, а не в Інтернеті. У спеціальних магазинах або аптеках можна перевірити його працездатність і виміряти цукор, щоб перевірити його точність. В якійсь мірі це правильно, але є кілька особливостей.

Перше - це ціна. У таких місцях ціни на витратні матеріали і самі глюкометри набагато вище, ніж в Інтернеті.

Друге - це доступність. Вони не завжди володіють потрібним асортиментом, в силу термінів придатності.

Третє - Вам не завжди дозволять відразу випробувати апарат, багато хто не дають дозвіл на передчасне використання глюкометра з гігієнічних міркувань.

І найважливіше, якщо ви купуєте глюкометр досить відомого виробника, то їх апарати з дуже малою часткою ймовірності будуть виводити невірні результати. Тут постає питання їх репутації і лояльності. В крайньому випадку, ви завжди зможете звернеться в технічну службу, де вам швидко виправлять або замінять апарат.

Саме тому цей аргумент, не завжди можна вважати дійсно важливим. В інтернет-магазинах Вам зможуть запропонувати точно такі ж апарати, але за більш вигідною ціною. Крім того, у них з більшою часткою ймовірності можна знайти спеціальні пропозиції, що дозволяють добре заощадити.

Для того щоб купити глюкометр в нашому інтернет-магазині досить оформити замовлення на нашому сайті або зателефонувати 097-870-66-16. Ми пропонуємо безкоштовну доставку по Києву і відправку по всіх регіонах України.