Тонометр. Що це таке, як вибрати і використовувати ?

Тонометр. Що це таке, як вибрати і використовувати ?

Автор: Дата: 06.01.2016 Переглядів: 5247 Коментарі: 0

Тонометр: як вибрати та використовувати?

Сучасний спосіб життя людини пов'язаний з великим навантаженням та активністю, постійним рухом. Безліч зовнішніх факторів впливають на наш організм та його здоров'я загалом. Одним із найважливіших елементів міцного здоров'я – це контроль за індикаторами нашого тіла, за допомогою яких наш організм повідомляє про порушення його життєдіяльності. Рівень екології та спосіб життя сучасної людини викликають велику кількість відхилень, порушень та захворювань, багато з них пов'язані з кров'яними судинами. Одним із показників стану судин є кров'яний тиск. Він характеризується рівнем тиску крові на стінки судин та позначається терміном артеріальний тиск (АТ). Нормальним артеріальним тиском людини у спокої вважається величина 120/80 мм рт.ст. Він може знижуватися і підвищуватися залежно від різних факторів, і ніколи не буває в тому самому ритмі. Але у разі хронічного підвищення або зниження артеріального тиску завжди слід звернутися до лікаря для консультації. Це дуже важливо, тому що внаслідок таких показників можуть виникнути хронічні порушення ритму серця, інфаркт чи інсульт.

Найпростіший спосіб контролювати свій артеріальний тиск – це використовувати тонометр. Сучасні тонометри дуже прості у використанні, не вимагають будь-яких додаткових навичок чи знань. До того ж зараз їх існує безліч, залежно від функціонального наповнення та типу.

Які бувають тонометри

Усі існуючі тонометри можна розділити на 3 основні групи: механічні, автоматичні та напівавтоматичні. У механічних тонометрах використовується манжета для передпліччя, повітря нагнітається вручну за допомогою груші і клапана, а результат виводиться на манометр. В автоматичних тонометрах цей процес виключає будь-які рухи людини, крім вибору необхідних функцій, оскільки повітря нагнітається за допомогою електричного компресора, а результат виводить на електронний циферблат. Напівавтоматичні тонометри – це щось середнє між механічними та автоматичними, де використовується ручна груша для накачування повітря і результат обробляється та виводиться на дисплей.

Механічні тонометри найдешевші з усіх, але це не означає, що вони поступаються як або точність. Вони досить прості у використанні, але вимірювання артеріального тиску за допомогою механічного тонометра процес скрупульозний і вони більше підходять професіоналам, які зможуть без зайвих перешкод використати цей апарат.

Автоматичні та напівавтоматичні тонометри використовуються в набагато більшій кількості, найчастіше через простоту їх експлуатації та різну кількість функцій. На відміну від механічних, автоматичні тонометри дозволяють вимірювати пульс, кров'яний тиск, мають функцію запам'ятовування вимірювань, також деякі додаткові параметри, залежно від марки та моделі тонометра. Також автоматичні тонометри дозволяють вимірювати тиск на зап'ясті плечі та передпліччя.

Який тонометр вибрати?

Як згадувалося раніше – механічний тонометр слід обирати людям знайомим з усіма тонкощами цього процесу, щоб уникнути неточностей чи певного виду порушень при вимірі артеріального тиску. Для домашнього використання найкраще підійде автоматичний або напівавтоматичний тонометр. Напівавтомат краще брати людям з особливо високим артеріальним тиском, дітям, за наявності дитячої манжети, а загалом напівавтоматичний тонометр може взяти собі будь-яка людина, враховуючи, що вони зазвичай трохи нижчі в ціні, ніж автоматичні. Автоматичні тонометри слід обирати залежно від індивідуальних потреб людини. Тут слід ретельно вивчити та порівняти кожну обрану модель тонометра на предмет його спеціальних функцій та можливостей, які підходять особисто для ваших індивідуальних потреб. Також слід звернути увагу на манжету тонометра, її розмір та місце на руці, призначене для вимірювання тиску. Зап'ястні тонометри рекомендується брати людям, які ведуть активний спосіб життя. Враховуючи їхню компактність, їх завжди можна носити з собою. Але слід враховувати деякі фактори, які можуть завадити точному виміру приладом: шрами на зап'ястях, тремор, набряки або переломи на зап'ястях. Плечові тонометри підійдуть для людей у ​​віці, з надмірною вагою або для людей, які ведуть неактивний спосіб життя. У данному випадку вони дають більш точні дані навідміну від зап'ясткових, оскільки, з віком зап'ясткові судини мають властивість втрачати свою еластичність.

Яку марку тонометра обрати?

На ринку тонометрів існує безліч виробників. Серед оптимальних варіантів для домашнього використання слід звернути увагу на такі: Microlife, Gamma, Rossmax, Vega, Longevita. Ці товарні марки мають як і автоматичні так і механічні моделі тонометрів, але зараз їх спеціалізація більш спрямована у бік автоматичних тонометрів зі спеціальними функціями (MAM, PAD-Microlife). Little Doctor і Dr.Frei переважають у сфері механічних тонометрів з фонендоскопами і них. Omron і Beurer відрізняються своєю різноманітністю в ціні – у них є тонометри преміум класу. Дані бренди гарантують високу точність завдяки запатентованим технологіям та забезпечують якісне сервісне обслуговування своїх клієнтів. 

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар