Тонометр - Як правильно вибрати?

Тонометр - Як правильно вибрати?

Автор: Дата: 24.12.2014 Переглядів: 9361 Коментарі: 0

Тонометр: як правильно обрати? 

Якщо ваш діагноз гіпертонія і ви регулярно приймаєте препарати для зниження артеріального тиску, то ефективність лікування багато в чому залежить від того, наскільки точно і ретельно ви здійснюєте контроль артеріального тиску. Так як в більшості випадків артеріальний тиск вимірюється під час відвідування лікаря, а це досить-таки нечасто, тобто необхідність це робити регулярно. Наприклад, 2-5 разів на день. У цьому Вам допоможе тонометр. Купити тонометр ви можете в спеціалізованому магазині і ви зможете самостійно щодня контролювати рівень свого артеріального тиску. Як при покупці правильно вибрати тонометр?

Більш актуальну та детальну та актуальну інформацію Ви можете прочитати в нашій останній статті тут - клік.

На які моменти потрібно звернути увагу при покупці тонометра?

Манжет - один з важливих факторів, оскільки її невідповідний розмір може вплинути на результати і вони будуть недостовірними, що дуже небезпечно для людини, хворої на гіпертонію. Манжети бувають маленькі, середні і великі. Як визначити розмір? - виміряйте сантиметром окружність своєї руки там, де зазвичай надівається манжета. Якщо результат замірів:
  • 18-22 см-це маленький розмір;
  • 22-32 см — середній;
  • 32-45 см-великий.

Більш детально така інформація зазвичай наводиться в інструкції до приладу. Також потрібно звертати увагу на дисплей приладу, який показує результати вимірювань-чи зручний він в обігу, чи не складно читати на ньому цифри. У деяких сучасних моделях є функції, які запам'ятовують попередні результати і навіть можуть показувати графік вимірювань вашого тиску. Також для людей з поганим зором існує спеціальна функція - голосова допомога. Більшість моделей виготовляються для вимірювань на плечі, вони практичні і надійні, проте існують також прилади, що вимірюють АТ на зап'ясті і на пальці - а такі тонометри не завжди дуже точні.

Крім того, всі прилади для вимірювання артеріального тиску діляться на:

  • механічні тонометри;
  • автоматичні тонометри;
  • напівавтоматичні тонометри.

Перевага механічних тонометрів є їх невисока вартість. Точність вимірювань не є визначальною перевагою механічного тонометра особливо у літніх людей! Чому?
1. Необхідний навик роботи з цим приладом - одночасно вислуховувати тони і накачувати манжету.
2. Необхідно правильно інтерпретувати дані манометра, узгоджуючи їх з почутим за допомогою фонендоскопа.
3. Звичайно необхідно мати хороший слух, щоб точно під час вловити тони Короткова.
4. Необхідно мати хороший зір, щоб розрізнити коливання стрілки манометра при появі тонів .
Всі перераховані пункти сумнівні при використанні тонометра літніми людьми. Якщо ви погано чуєте, механічний ручний тонометр не для вас. Справа в тому, що при ручному вимірюванні тиску необхідно за допомогою фонендоскопа дуже точно прослуховувати пульс, а це можуть робити в основному тільки спеціально навчені медичні працівники. 

Тому для домашнього користування найчастіше використовуються автоматичні Вимірювачі артеріального тиску, вони більш прості і зручні, а також мають меншу помилку вимірювань.

В автоматичних тонометрах необхідний тиск в манжеті досягається за допомогою компресора, і електроніка сама визначає пульс і артеріальний тиск з максимально точним результатом. Великим плюсом цих тонометрів є те, що вони прості у використанні, на вимір не впливають різні шуми і його можна проводити навіть на тонкому одязі. Крім того, цей чутливий прилад вловлює найслабші тони. Тому для гіпертоніка і літньої людини автоматичний тонометр буде кращим варіантом, з його допомогою можна легко і просто самому собі точно виміряти артеріальний тиск. Необхідно тільки правильно надіти, включити, а все інше автоматичний тонометр зробить за вас. 

Автоматичний електронний тонометр - це ідеальний прилад для домашнього моніторингу артеріального тиску!

Напівавтоматичні тонометри рекомендуються для тих, у кого тиск не дуже висока, вимірювання артеріального тиску проводяться для профілактики і нечасто, до того ж необхідно вміти правильно нагнітати повітря в манжету. До переваг можна віднести те, що вони значно дешевше автоматичних, влаштовані простіше і тому здатні прослужити набагато довше. Крім того, батарейки в напівавтоматичних тонометрах не потрібно міняти так часто, як в автоматичних. Щоб правильно користуватися такими приладами, потрібно уважно вивчити інструкцію, тоді зможете отримувати найбільш точні результати. Крім цього для більшості людей звичніше нагнітати повітря в манжету за допомогою звичайної груші - як звикли.

Багато хто вважає, що кращою моделлю для домашнього використання є напівавтоматичний тонометр з плечовою манжетою. Але ситуації можуть відрізнятися і різні фактори можуть вплинути на ваш вибір відповідного саме вам приладу. Тому, якщо правильно підійти до вибору тонометра, він стане для вас надійним і довговічним помічником.

Отже, автоматичний цифровий тонометр це:

Денний моніторинг артеріального тиску
Тонометр з манжетою на плечі-більш точне вимірювання артеріального тиску
Мінімізація людського фактора при вимірюванні
Історія ваших вимірювань в пам'яті приладу.

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар