Як вибрати слуховий апарат

Як вибрати слуховий апарат

Автор: Дата: 31.05.2018 Переглядів: 1548 Коментарі: 0

Як вибрати слуховий апарат для дітей або дорослих?

 


Слуховий апарат дозволяє якісно поліпшити життя людей страждають зниженням слуху.  В даний час єдиним ефективним методом лікування сенсо-невральної приглухуватості (зниження слуху) є використання слухових апаратів. 

Перш ніж вибрати слуховий апарат слід провести діагностику слуху. З необхідних досліджень варто відзначити аудіометрію, яка дозволяє судити про ступінь і характер зниження слуху. Це дослідження дозволяє більш якісно підібрати необхідний слуховий апарат. 

При виборі слухового апарату слід знати, що:
- слуховий апарат не є лікувальним засобом, а тільки компенсує втрачений слух%
- слуховий апарат не посилює слух;
- зниження слуху відбувається на певних частотах, частіше у високочастотному діапазоні, всі інші звуки (інші частоти) людина чує добре. Таке зниження слуху характерно для літніх людей. Тому і компенсація повинна відбуватися саме в загубленому частотному діапазоні, а не просто посилювати всі звуки.

 

На що необхідно звертати увагу при виборі слухового апарату:

 

  • Цифровий або Аналоговий слуховий апарат. Цифрові апарати мають набагато більшими можливостями ніж аналогові. Вони передають більш якісний і природний звук. Великі компанії, такі як Сіменс, Відекс, Отікон вже повністю виключили з модельного ряду аналогові моделі слухових апаратів.
  • Компенсаторні можливості слухового апарату (потужність апарату).  Слухові апарати діляться по потужності , тобто, наприклад є апарати, які зможуть компенсувати (посилити потрібні звуки) тільки при легкій втраті слуху, а є потужні апарати, які можуть відновити слух при повній глухоті. У кожному модельному ряду є апарати від малопотужних до потужних завушних моделей.
  • Слухові апарати бувають завушні, внутрішньовушні, внутрішньоканальні. Якщо необхідний потужний апарат для сильної втрати слуху, то варто звернути увагу на те, що моделі з такмі вимогами краще в завушному виконанні, внутрішньовушні, а, особливо, внутрішньоканальні слухові апарати можуть не володіти такими можливостями як завушні, та й вартість їх буде гараздо вище. Внутрішньоканальні і внутрішньовушні моделі вимагають більш ретельного догляду за ними, тому літнім людям варто віддавати перевагу завушним моделям, особливо у тих, у кого знижені мануальні здібності. 
  • У дітей краще застосовувати теж завушні моделі з урахуванням того, що дитина росте (змінюється розмір і форма вушного каналу). Такі зміни при використанні внутрішньоканальних моделей вимагають частого виготовлення корпусу слухового апарату.
  • Наявність супутніх програм, які у слабочуючих людей наближають звучання з використанням слухового апарату максимально до природного.  Це програми шумозаглушення, програми бінаурального звучання при двосторонньому протезуванні, програми гучної обстановки і програми прослуховування музичних програвачів.
  • Канального апарату. Існують одно - двох-трьох-канальні і так далі слухові апарати. Чому важлива канального? Канали-це Діапазон частот, який можна незалежно від інших частот регулювати: посилювати або пригнічувати. Наприклад, тільки частоти від 6000 Гц до 8000Гц або від 2000 Гц до 3000гц. Чим вище канальність, тим якісніше може бути налаштований слуховий апарат. Наприклад , якщо зниження слуху є тільки на високих частотах, то висока канальність дозволяє посилити тільки цей проміжок постраждалих частот, не посилюючи і так нормальні частоти.  Це призводити до дуже якісного відновлення звучання, а найголовніше відновлює розбірливість мови!
  • Кому купується слуховий апарат-дитині, дорослому активній людині або літній людині.  Мозок дитини росте і розвивається і для повноцінного розвиток вимагає надходження максимальної кількості інформації, тому дітям краще носити багатоканальні і багатопрограмні слухові апарати для максимально природного надходження слухової інформації. Тим більше, що можливість говорити безпосередньо залежить від можливості чути. Літні люди зі значним зниженням слуху і тривалим періодом хвороби без протезування часто не відчувають значної різниці між багатоканальними слуховими апаратами і апаратами з меншим числом каналів але мають значну потужність.
  • Також важливо звертати увагу на ТЕХНІЧНІ характеристики слухового апарату, такі як компенсація втрати в Дб, частотні характеристики, дрібні , але зручні можливості догляду, наприклад, коли батарейний відсік має положення не відкрито, але вимкнено. У цьому положенні апарат вимикання, але батарейка не виймається. Важливо для літніх людей, коли не треба шукати куди поклав батарейк

Необхідно розуміти, що при тривалій глухоті порушується розбірливість мови, тому надівши навіть хороший, дорогий слуховий апарат людина зможе чути ті звуки, які до цього чути не міг, але мова співрозмовника може бути йому ще не зрозуміла. Потрібно заново навчання чути слова. Тому ідеальним в підборі слухового апарату для слабочуючих людини є спілкування з досвідченим фахівцем з слухопротезування.

 Отже, перш ніж купити слуховий апарат проаналізуйте вищевказані зауваження і слабочуюча людина отримає нову якість життя!

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар