Кріотерапія і фізіотерапія

Кріотерапія і фізіотерапія

Автор: Дата: 26.01.2021 Переглядів: 720 Коментарі: 0

Основні положення по кріотерапії

Кріотерапія - це фізіотерапевтичний метод лікування холодом. Такий вид фізіотерапії заснований на відповідної реакції організму при спеціальному охолодженні шкіри.

Кріотерапія з'явилася завдяки японському лікарю Ямагучі, який в 1978 році проводив дослідження лікування артриту холодом. Під час тестування він підтвердив, що вплив холодом сприяє викиду ендорфінів, тим самим зменшуючи біль пацієнта.

Саме після цих досліджень по всій Європі почали з'являтися кріокамери, температура яких знижувалася до – 120 градусів. Завдяки своїй ефективності цей вид фізіотерапії дуже полюбили спортсмени і почали регулярно застосовувати його.

В яких випадках призначають кріотерапію

Кріотерапія допомагає вирішити ряд проблем організму, таких як:

  • * Зменшення болю;
  • * Зниження запалення;
  • * Лікування артриту;
  • * Покращує обмін речовин;
  • * Підсилює ефект від косметологічних процедур. Шкіра набуває сяйво, целюліт зменшується.

Також вчені відзначили позитивну динаміку в працездатності пацієнта, при проходженні курсу кріотерапії. Це пов'язано з тим що під час процедури з'являється приплив сил і поліпшується стан сну.

Не варто боятися низьких температур під час процедури, так як людина їх відчуває зовсім інакше. Присутній прохолодно, але немає відчуття сильного холоду.

Кріотерапію активно використовують в дерматології за допомогою рідкого азоту проводять видалення новоутворень (папіломи, родимки і т. д.)

Відомо, що кріотерапію використовують при лікуванні раку шкіри.

Так як сеанс кріотерапії вважається енерговитратним, лікарі рекомендують щільно поїсти перед початком сеансу. 

Протипоказання 

Проводити кріотерапію не можна пацієнтом у кого є алергія на холод, присутня сильна аритмія або бронхіальна астма. Не можна призначати процедуру дітям і вагітним. 

Пацієнтам в літньому віці, особливо тим, у кого відзначають проблеми з опорно-руховим апаратом, процедура необхідна і протипоказань не має.

У будь-якому випадку перед початком першого сеансу рекомендується проконсультуватися у лікаря, щоб розуміти яка кінцева мета проходження кріотерапії. Як будь-яка фізіотерапевтична терапія вона несе в собі масу користі, але і в той же час може нашкодити при недостатньо вивченому анамнезі у пацієнта.

 

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар