Використання електронних тонометрів для денного моніторингу артеріального тиску

Використання електронних тонометрів для денного моніторингу артеріального тиску

Автор: Дата: 28.09.2018 Переглядів: 1840 Коментарі: 0

Електронний тонометр – професійний контроль артеріального тиску будинку

Навіщо необхідно вимірювати артеріальний тиск? Артеріальний тиск (АТ) людини величина не постійна. Вона змінюється в залежності від ситуації. Наприклад, у спокійному стані тиск у межах 110-120/70-80 мм.рт.ст. В активному стані людини артеріальний тиск збільшується до 140-150/80-90 мм.рт.ст. При значних фізичних навантаженнях тиск може зростати до значних цифр - 170-180/90-100 мм.рт.ст. Так у спортсмена-спринтера на фініші 100 метрів артеріальний тиск становить 220/110 мм.рт.ст., і за 10 хвилин повертається в норму.

Разом з артеріальним тиском змінюється і частота серцевих скорочень, яку ми можемо судити вимірявши частоту пульсу на променевої артерії. Так само зростає артеріальний тиск при емоційних та психічних навантаженнях або у сукупности.

Як бачимо артеріальний тиск не може бути постійною величиною з однієї простої причини, що при різних навантаженнях на організм або за їх відсутності потрібна різна кількість крові, щоб забезпечити на даний момент організм необхідною кількістю кисню та поживних речовин. При фізичних навантаженнях м'язи вимагають більше кисню, як і мозок при розумовому напрузі, тому якщо тиск і частота серцевих скорочень будуть постійними, то цим органам не вистачатиме життєво необхідних речовин у складних ситуаціях.

Вище йшлося про реакцію серцево-судинної системи на зовнішній вплив у здорових людей. Якщо говорити про людину, яка страждає на захворювання серцево-судинної або дихальної системи, наприклад, то реакція на зовнішні та внутрішні подразники може бути непередбачуваною. Для успішного лікування необхідно розуміти як у таких людей змінюється артеріальний тиск при різних зовнішніх ситуаціях - біг, емоції, читання книги, відпочинок сидячи і лежачи і т.д. Оптимальним способом перевірки можна вважати електронні тонометри.

Електронний тонометр - побутова версія приладів для добового моніторингу АТ

Кардіологи при підозрі на артеріальну гіпертензію використовують прилади для добового моніторингу артеріального тиску, щоб підтвердити або спростувати припущення. Ці прилади – професійні електронні тонометри, які програмуються для вимірювання артеріального тиску у випробуваного. Вимірювання артеріального тиску проводиться, наприклад, кожні 20 хвилин, при цьому випробуваний вдень ​​веде щоденник фіксуючи, що він робив у момент виміру. Вночі прилад також вимірює артеріальний тиск із заданою частотою. Такі спеціальні електронні тонометри вбудовані у холтерівські монітори для добового контролю АТ та ЕКГ. Електронні холтери є у багатьох сучасних лікарнях. За кордоном добовий моніторинг тиску – обов'язкова процедура у більшості пацієнтів кардіології.

У домашніх умовах добрим помічником для денного контролю артеріального тиску є автоматичний тонометр. З його допомогою ви можете побачити, як змінюється ваш артеріальний тиск протягом дня і зафіксувати фактори, що впливають на його зміни.

Як правильно вимірювати тиск?

За даними багатьох інформаційних джерел, вважається, що положення сидячи - оптимальне положення для отримання коректних даних при вимірюванні артеріального тиску. Однак, враховуючи, що рухова активність протягом дня все ж таки переважає, необхідно спиратися при вимірюваннях так само на цей факт. При цьому основна мета вимірювання тиску зрозуміти як артеріальний тиск реагує на різні навантаження. Важливо пов'язати воєдино ці два фактори - що відбувалося під час виміру або до нього і величину виміряного артеріального тиску. Якщо випробуваний перебував у стані спокою і результат виміру в цей момент перебував у межах 120-130/70-80 мм.рт.ст. - це норма, якщо вимірювання відбувалися відразу після активності та рівень тиску становив 160-170/80-95 мм.рт. ст. - це так само в межах норми. Однак, якщо тиск 170/80 мм.рт.ст. це має викликати настроженність, особливо якщо людина знаходилася в стані повного спокою або сну перед виміром.

Низькі показники тиску людини характерні для ранкового часу. Переважна кількість інфарктів або інсультів припадає саме на ранковий час. Пацієнти, що знаходяться в групі ризику, найбільш схильні до різких "стрибків" артеріального тиску, що призводить до критичного стану.

Отже, що важливо знати під час вимірювання артеріального тиску тонометром?

1. Обов'язково розуміти стан що передував виміру.

2. Коректне становище манжети. Правильною позицією для накладання манжети є плечова артерія, вважається, що саме тут виміри дають найточніший результат. Однак, не варто применшувати значення зап'ясткових приладів, вони так само точні та відображають тиск просто на іншій ділянці – на променевій артерії.

3. Вимірювання можна робити у зручний для вас час, або по годинах узгодженим з вашим лікарем. Наприклад, відразу після пробудження, після сніданку, в обід, увечері та перед сном.

4. Чи потрібно сидіти чи лежати під час виміру? Бажано зайняти зручне положення, щоб не створювати перешкод для приладу під час вимірювання. Це може бути сидячи і стоячи, і лежачи.

5. Щоденник вимірів - хороша основа для моніторингу та аналізу зміни показників. Фіксуйте дату та час вимірювання, а також показник та умови за яких ви його отримали (стан спокою чи активність).

6.Не ставте собі діагноз і не купуйте препарати на підставі самодіагностики. У разі погіршення стану здоров'я або підозри на конкретне захворювання обов'язково зверніться до медичного закладу.

Чому так важливо вимірювати артеріальний тиск?

Стандартна процедура вимірювання артеріального тиску відбувається у спокої. Проте, найчастіше захворювання серця і судин виявляються при різних життєвих ситуаціях:

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар