Регулярна фізична активність має протизапальні властивості

Регулярна фізична активність має протизапальні властивості

Автор: Дата: 02.02.2018 Переглядів: 3594 Коментарі: 0

Згідно з оглядом досліджень Бенте Кларлунда Педерсона, практикуючого професора Університету Копенгагена в Данії, регулярна фізична активність являє собою природну і сильну протизапальну стратегію, яка повинна бути інтегрована в програму пацієнтів з кардіометаболічними захворюваннями.

Нові результати, опубліковані в Європейському журналі клінічних досліджень мають величезне значення, оскільки постійні запальні процеси задіяні в розвитку і прогресуванні хронічних захворювань, таких як діабет 2-го типу і серцево-судинні захворювання.

           Хронічні системні запальні процеси привертає організм до розвитку стійкості до інсуліну, до розвитку дисліпідемії, ендотеліальної дисфункції, прискореного атеросклерозу, нейродегенерації, анемії і втрати м'язової маси, що може сприяти інвалідності і зниження фізичної активності. Відсутність фізичної активності спровокує накопичення вісцерального жиру і тим самим додатково посилить запалення і виникнення метаболічних порушень, атеросклерозу і розвиток мережі хронічних захворювань. Порочне коло хронічного запалення при запальних ревматичних захворюваннях це процес при якому стан хронічного запалення супроводжується анемією, втомою і м'язовою слабкістю, які разом з іншими супутніми захворюваннями і специфічними для хвороби симптомами приведуть до подальшого деконструювання і погіршення хронічного запалення, що знову негативно позначиться на серцево-судинної діяльності та фізичної активності в циклі позитивного зворотного зв'язку.

 

«Мета огляду полягала в тому, щоб надати читачеві оновлену інформацію про механізми, в яких цитокіни, викликані фізичними вправами, можуть впливати на кардіометаболічні захворювання», - пояснив професор Кларлунд Педерсен.

Дослідник виявив, що регулярна фізична активність знижує ризик діабету другого типу і серцево-судинних захворювань і сприяє зменшенню прогресування цих захворювань.

"Механічні дослідження на людях показують, що помірне збільшення інтерлейкінів IL-6 та IL-10, спричинені фізичними вправами, мають пряму протизапальну дію шляхом інгібування фактора TNF-α та стимулювання IL-1RA, тим самим обмежуючи передачу сигналів IL-1β"

"Крім того, IL-6 безпосередньо впливає на метаболізм глюкози та ліпідів».

"Більш того, непрямі протизапальні ефекти фізичних вправ виконуються протягом тривалого часу можуть бути опосередковані обмеженням ожиріння околобрюшной області».

"Фізична активність являє собою природну, сильну протизапальну та метаболічно поліпшуючу стратегію з незначними побічними ефектами і повинна бути інтегрована в лікування пацієнтів з хронічними захворюваннями, такими як діабет 2-го типу», - підсумував професор Кларлунд Педерсен.

 

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар