Глюкометр як апарат - його особливості, вид і методика роботи

Глюкометр як апарат - його особливості, вид і методика роботи

Автор: Дата: 10.07.2020 Переглядів: 7147 Коментарі: 0

Глюкометр - що це таке, як працює, види

Глюкометр-це прилад для вимірювання рівня глюкози в крові. Глюкометр можна знайти не тільки в домашній аптечці пацієнта з діагнозом цукровий діабет, але і у тих хто профілактично проводить вимірювання, що б бути впевненим в стані свого здоров'я.

Перш ніж купувати даний прилад, потрібно знати які види глюкометрів бувають, що б вибрати той який підійде конкретно вам. Розглянемо всі види більш детально і ознайомимося з кожним окремо.

1. Фотометричний.

Принцип роботи таких глюкометрів побудований на проколі пальця пацієнта і взяття невеликої краплі крові. Цю кров наносять на спеціальну тест-смужку, яка покрита спеціальним складом реагентів, завдяки чому через кілька секунд прилад виводить результат вимірювання на екран.

Такі прилади найбільш поширені, але при цьому можуть мати похибку на 20%. 

2. Електрохімічний.

Принцип роботи цього виду глюкометрів побудований на фіксації електричного струму, який виникає через хімічної реакції під час вимірювання. Для такого вимірювання так само потрібно прокол пальця і крапля крові, але ця технологія є більш сучасною і вважається що отриманий результат точніше, ніж при вимірюванні фотометричним глюкометром.

3. Лазерний.

Це ультрасучасний прилад. Пацієнту не потрібно самому проколювати палець для проведення процедури, за нього це зробить глюкометр. У приладі є спеціальний проколювач. За допомогою світлового імпульсу шкіра пропалюється і прилад бере необхідне для вимірювання кількість крові. Після цього кров зупиняється за допомогою запікання малюсінької зони проколу.

Великим мінусом даного приладу є ціна. Так само елементи приладу мають не великий термін служби. Тому якщо пацієнт вибирає саме цей вид глюкометрів, йому варто бути готовим що його обслуговування буде недешевим. 

4. Одноразовий.

Не вважається повноцінним приладом, так як являє собою тест-смужку. Він не дає дуже точний результат, але при необхідності так само буває незамінний. Для процедури потрібно прокол пальця пацієнта і крапля крові. Визначити рівень глюкози в крові, можна завдяки колірній шкалі.

5. Безконтактний або сенсорний глюкометр.

На шкіру направляють когерентне випромінювання. При відображенні промені будуть міняти свої показники. Сам приймач глюкометра зафіксує параметри вторинного випромінювання. Спеціальний блок аналізує отримані дані вимірювання, після чого виведення їх на екран для ознайомлення.

Мінусом такого ультрасучасного приладу так само буде ціна, яка не доступна середньостатистичному користувачеві.

6. Романовський.

Цьому глюкометру так само не потрібна кров і прокол шкіри пацієнта для проведення процедури вимірювання. Він працює завдяки спектральному аналізу. Сенсорний блок зчитує відбивається опромінення від сканується ділянки шкіри. Модуль обробляє результат і показує пацієнту. 

Такі глюкометри практично неможливо зустріти так як їх виготовленням займаються одиниці, і вони не розраховані на звичайного користувача.

Перш ніж вибрати один з цих глюкометрів для особистого користування, Ми рекомендуємо ознайомитися детально з характеристиками і ціною моделі на яку зверніть увагу. Так ви будете розуміти наскільки прилад доступний, за допомогою якого принципу працює і наскільки результат вимірювання буде точним.

Незалежно від того який глюметр ви оберете, не забувайте регулярно проводити вимірювання і контролювати рівень цукру в крові.

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар