Який тонометр краще вибрати

Який тонометр краще вибрати

Автор: Дата: 16.04.2020 Переглядів: 4893 Коментарі: 0

Який тонометр краще?

  Тонометри, як відомо, бувають трьох видів:

  • Механічний;
  • Напівавтоматичний;
  • Автоматичний

Вибираючи апарат кожен стикається з питанням на якому зупинитися. Визначиться можливо тільки порівнявши кожен вид між собою. 

Порівнюючи механічний і напівавтоматичний тонометри варто враховувати, що перший вимагає наявність хорошого слуху і зору у людини який проводить процедуру.  Так само важливо добре вивчити техніку вимірювання механічним апаратом, яка піддається далеко не кожному.

Для вимірювання АТ напівавтоматичним тонометром пацієнту потрібно докласти зусилля для накачування повітря в манжету, але ось саме вимірювання апарат проводить сам. Відповідно маючи поганий слух, пацієнту варто вибрати напівавтоматичний апарат. У той же час механічний тонометр не вимагає батарейок або мережевого адаптера, на відміну від напівавтоматичного тонометра. Тому купуючи механічний тонометр ви будете мати апарат який протягом багатьох років не зажадає від вас будь-яких додаткових вкладень.

Існує твердження що механічний тонометр проводить вимірювання більш точно, ніж напівавтоматичний або автоматичний тонометр. Насправді це лише міф. Щоб результати вимірювання були вірними важливо дотримуватися всю техніку вимірювання артеріального тиску і дотримуватися правил проведення даної процедури.

Якщо ж порівняти механічний тонометр з автоматичним, то останній буде мати масу переваг. Автоматичний тонометр проводить всю процедуру сам, не вимагаючи від пацієнта ніяких додаткових навичок. Практично в кожному тонометрі потрібно тільки одягнути манжету (плечову або зап'ястну) і натиснути на кнопку START. Далі тонометр все зробить за вас. Але на жаль такі тонометри мають високу вартість. Так само вимагають додатково покупку батарейок або використання мережевого адаптера. При цьому вони можуть мати багато нових функцій (індикатор аритмії, датчик правильно одягненої манжети, пам'ять останніх вимірювань, обчислення середнього значення і т.д), що в свою чергу розширює можливості дослідження стану здоров'я пацієнта. Маючи такий апарат людина може помітити будь-які відхилення від норми і вчасно звернеться до лікаря.

На жаль, жоден механічний тонометр такими функціями не володіє.

Якщо порівняти напівавтоматичний тонометр з автоматичним, то до мінусів першого можна віднести додаткові зусилля для вимірювання. Отримавши результат варто пам'ятати, що накачуючи манжету повітрям, ви можете спотворити показання. Краще якщо вимір пацієнту проведе інша людина або просто врахувати це отримавши результати вимірювання. Для ослаблених пацієнтів, такий тонометр звичайно не підійде і краще зробити свій вибір на користь автоматичного тонометра. При цьому напівавтоматичні тонометри витрачають батарейки живлення довше, що робить такий апарат економніше ніж Автоматичний. В ціні напівавтоматичні тонометри також можуть бути дешевше, а ось функції він може мати ті ж що і автоматичний. Є моделі з датчиком аритмії або правильної фіксації манжети, як у напівавтоматичних так і у автоматичних тонометрів.

Незалежно від того який вид тонометра ви виберете, обов'язково вивчайте техніку і правила вимірювання вашої моделі апарату. Якщо тонометр володіє додатковими функціями, вивчіть їх і використовуйте повністю, щоб бути впевненим в отриманих результатах. Так ви зможете завжди контролювати стан свого здоров'я.

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар