Особливості використання і види бандажів

Особливості використання і види бандажів

Автор: Дата: 29.03.2017 Переглядів: 3047 Коментарі: 0

Бандаж - являє собою еластичний пояс, виготовлений з натуральних тканин з додаванням синтетичних вставок, який фіксується на тілі за допомогою липучок або гачків. Бандаж виконує підтримуючу ортопедичну роль, допомагаючи людині під час одужання, після операцій.Бандаж поясничный

Спеціальні допологові і післяпологові бандажі призначені для носіння жінками під час вагітності і в післяпологовий період.

Залежно від області використання бандажі бувають:

  • шийний;
  • поперековий;
  • паховий;
  • суглобові.

Виды бандажей в зависимости от предназначения

Види бандажів по ортопедичному призначенню:

  • грижові;
  • післяопераційний;
  • протирадикулітні;
  • допологові;
  • післяпологовий.

Розглянемо докладно кожен з видів бандажів і особливості використання кожного з них.

Грижові бандажі

Грыжевой бандаж

Для чого потрібен даний вид бандажа, говорить сама назва: за допомогою бандажа хребетна вісь надійно фіксується, і ризик подальшого зміщення хребців і тканин знижується в рази. Крім того, знижується навантаження з пошкоджених областей, і одужання проходить в комфортному стані.

Якого ступеня жорсткості бандаж вибрати і як довго його носити, необхідно узгодити з лікарем. Для того щоб бандажний пояс виконував своє ортопедичне призначення, необхідно дотримуватися основних правил його фіксації і носіння протягом усього терміну використання.

Післяопераційні бандажі

Послеоперационный бандаж

Бандажні пояси даного виду допомагають знизити навантаження з післяопераційного шва, сприяючи його загоєнню і загальному одужанню пацієнта. Бандаж потрібно одягати тільки в положенні лежачи на спині, коли м'язи, що оточують шов, максимально розслаблені. Тривалість використання бандажа протягом дня становить від 1 до 8 годин. Тут варто прислухатися до рекомендацій лікаря.

Застосування післяопераційного бандажа дозволяє людині вести рухливий спосіб життя, справлятися з елементарними фізичними навантаженнями, підняти загальний життєвий тонус. Сучасні бандажні пояси практично непомітні під одягом, так що додають додаткової впевненості людині.

Протирадикулітні бандажі

Противорадикулитный бандаж

Часті болі в спині доставляють безліч неприємностей при радикуліті, сковують рухи, отруюють настрій. Протирадикулітний бандаж зніме навантаження з запалених тканин, надійно зафіксує корпус і допоможе повноцінно і практично безболісно рухатися.

Протирадикулітний бандажний пояс навіть дозволить виконувати фізичні вправи, виконувати нескладну домашню роботу, піднімати в міру важкі предмети. Носити протирадикулітний пояс в залежності від стану людини можна від трьох місяців до року. Залишатися в бандажі необхідно тільки під час активності і знімати його перед сном.

Допологові бандажі та післяпологові бандажі

Дородовой бандаж

 

У другій половині вагітності допологовий бандаж призначають майже всім жінкам, які очікують дитину. Бандажний пояс до самих пологів виконує наступні функції:

  • надійно фіксує живіт,
  • підтримує поперек,
  • знімає навантаження з хребта,
  • знижує ризик варикозного розширення вен на ногах,
  • рятує шкірні покриви живота від розтяжок.

Однак слід знати і про протипоказання: бандаж небезпечний при тазовому передлежанні плода, так як заважає прийняти дитині правильне положення головкою вниз. Є обмеження і за часом використання бандажа протягом дня - не більше 3-4 годин поспіль. Взагалі підтримуюча допомога еластичної стрічки потрібна тільки під час найбільшої фізичної активності майбутньої мами. Перш ніж надягати бандаж, порадьтеся зі своїм акушером-гінекологом.

Бандажний еластичний пояс після пологів необхідно носити не менше шести тижнів, знову ж з дозволу спостерігає лікаря. Звичайний допологовий бандаж в перевернутому стані стає післяпологовим. Широка частина стрічки надійно охоплює розтягнуті м'язи живота, а вузька її частина закріплюється на попереку за допомогою липучок.

Бандаж після пологів допомагає:

  • інтенсивному скороченню матки;
  • поверненню до початкового стану розтягнутих м'язів живота;
  • зафіксувати корпус і тримати поставу;
  • зняти біль і напругу в спині.

Надягати бандаж після пологів необхідно в положенні лежачи на спині і тільки після надійного закріплення вставати. Дискомфорту відчуватися не повинно. Навпаки, бандаж допомагає відновленню і поверненню до активного способу життя.

Асортимент бандажів зараз настільки величезний, що знання їх властивостей і способів застосування зараз просто необхідно, щоб підібрати саме потрібний вам.

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар