Як правильно використовувати глюкометр

Як правильно використовувати глюкометр

Автор: Дата: 10.07.2020 Переглядів: 1317 Коментарі: 0

Як використовувати глюкометр правильно

Глюкометр-це спеціальний медичний прилад для вимірювання рівня цукру в крові. Завдяки тому, що медицина з кожним роком все краще вивчає таку хворобу як цукровий діабет, пацієнти з таким діагнозом можуть вести практично звичайний спосіб життя. При дотриманні дієти і регулярному вимірі рівня цукру в своїй крові відповідно. Якщо в разі дієти хворий може покластися тільки на себе, то в разі проведення процедури вимірювання цукру, він повністю довіряє приладу, який вибрав. Глюкометри допомагають не виходячи з дому проводити необхідну діагностику і за лічені секунди дізнатися стан здоров'я пацієнта.

Важливо правильно вивчити не тільки інструкцію до приладу, але і знати саму механіку проведення процедури. Так пацієнт зможе повністю довірити себе приладу і не переживати що отримає помилковий результат.

Механізм роботи глюкометра

Глюкометри бувають фотометричні та електромеханічні.

Перші (фотометричні) працюють за допомогою фарбування реагенту. Крапля крові потрапляє на тест-смужку, після чого вона забарвлюється в блакитний колір. Рівень цукру визначають за кольором. На жаль такі прилади працюють з великою похибкою і не дають точний результат.

Другі (електромеханічні) працюють завдяки тому що кров потрапляє в глюкометр, після чого відбувається реакція і прилад зчитує результат. Такий принцип діагностики більш точний.

Інструкція правильного використання глюкометра:

Що б бути впевненим в отриманому результаті під час проведення процедури, важливо дотримуватися загальних норм по використанню приладу і обов'язково окремо ознайомитися з вимогами конкретно вашої моделі. Ми ознайомимося із загальноприйнятими нормами:

  1. Вимити руки з милом і обробити дезінфікуючим розчином прокол на пальці спиртом або дезінфікуючим розчином з високим вмістом спирту. Почекати поки висохне спирт або розчин, після чого зробити прокол. Зазвичай для проколу беруть безіменний палець правої або лівої руки, але допустимо використовувати і інші пальці на руках. Особливо це стосується пацієнтів кому часто доводиться проводити процедуру вимірювання.
  2. Вставити тест-смужку в прилад і почекати включення приладу. Глюкометр включитися автоматично або зробить запит на натискання певної кнопки.
  3. Зробивши прокол пальця, не використовуйте першу краплю крові. Другу краплю нанесіть на тест-смужку. Почекавши. Через деякий час ви побачите результат на екрані приладу.
  4. Важливо дотримуватися глибину проколу, якщо у випадку з тонкою шкірою пацієнт може бути впевнений в результаті, то з товстою шкірою краще налаштувати прилад на більш глибокий прокол (якщо ця функція передбачена в використовуваному глюкометрі).
  5. Після проведення процедури тест-смужку викидають і вимикають глюкометр.

Так само при проведенні процедури не забувайте норму рівня цукру в крові, а саме:

Перед прийомом їжі – 3,5-5 ммоль, після прийому їжі-7 ммоль. У разі підвищення або зниження рівня цукру в крові, слід негайно звернутися за медичною допомогою, що б вжити відповідних заходів.

Кожен глюкометр має інструкцію з експлуатації. Ознайомтеся з нею і не викидайте. У разі виникнення будь-яких питань по роботі глюкометра, ви завжди будете мати можливість знайти відповідь там. Якщо ж вам це не вдалося, зверніться до консультанта в магазин де ви придбали прилад або до свого лікаря. 

 

Пов'язані товари

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар